SpaceX znovu odkládá start své vesmírné rakety | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

SpaceX znovu odkládá start své vesmírné rakety

ČTK

Americká společnost SpaceX přinejmenším o den odložila start rakety Falcon k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS). Důvodem je podle agentury AP potřeba dodatečné kontroly palubních systémů. Dnešní start rakety, která má k ISS dopravit zásoby potravin a zařízení, je předběžně posunut na středu.

Start byl odložen už potřetí, naposledy se tak stalo 8. prosince, předtím 4. prosince. Vždy mělo jít o pečlivé prověření systémů, žádné vážnější závady údajně na raketě nejsou. Loď by měla zůstat zakotvená u ISS přibližně měsíc.

Nosná raketa Falcon 9 s nákladní lodi Dragon odstartuje ze základny na floridském mysu Canaveral. Půjde o první start na tomto místě od loňské havárie, při níž raketa Falcon explodovala. Plánovaný start bude zároveň prvním využitím "recyklovaného" prvního stupně rakety, která se už k ISS vydala letos v červnu.

Tesla dostala velkou zakázku od Pepsi

Na palubě modulu Dragon je podle amerických médií kapsule se semeny sladovnického ječmene ze zásob pivovaru Budweiser americké společnosti Anheuser. Cílem výzkumu je údajně příprava výroby piva, které by mohli astronauti v budoucnu popíjet během dlouhého letu na Mars.

Podle televize CNN není o pozadí experimentu příliš mnoho informací. Televize nevylučuje, že jde o reklamní tah, protože misi financuje marketingové oddělení pivovarnického koncernu.

Nástupce Apolla? Trump uložil NASA připravovat pilotované mise na Měsíc a na Mars

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!