Susanne Vega vystoupí v pražském Divadla Archa | E15.cz

Susanne Vega vystoupí v pražském Divadla Archa

Susanne Vega
Susanne Vega
• 
ZDROJ: Profimedia.cz
Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Americká písničkářka Suzanne Vega dnes vystoupí v pražském Divadle Archa v triu s kytaristou Gerry Leonardem a Dougie Yowellem na bicí.

Vega se do České republiky vrací pravidelně, naposledy zde vystoupila v roce 2012 na závěr svého evropského turné. Podle pořadatelů si přízeň publika získala pro svou šarmantní neokázalost a výjimečný cit pro příběhy velkoměsta a poetiku ulice.

Vega v listopadu 2012 zahrála v pražské Malostranské besedě. Šlo o koncert jejího tehdejšího evropského turné, v rámci kterého vystoupila i v v ostravské ČEZ Aréně a v hale TJ Slavia v Hradci Králové společně se skupinou Čechomor. Také tehdy ji doprovázel její dvorní kytarista Gerry Leonard. Spolupráci s Čechomorem zahájila roku 2009, s kapelou natočila písničku Rain is Falling na album Čechomoru Místečko.

Suzanne Vega se narodila v červnu 1959 v Kalifornii. Kritika nadšeně přijala už její první album Suzanne Vega vydané v roce 1985. Stálicí světové scény se stala v roce 1987 po vydání alba Solitude Standing s hity Luka a Tom's Diner.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video