Šůstek chce pomoci Česku na Evropu | E15.cz

Šůstek chce pomoci Česku na Evropu

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Nové Veselí hostí kvalifikační turnaj juniorské házenkářské reprezentace. Zároveň slaví čtyřicet let od založení klubu.

Ze tří mančaftů bude v euforii jediný. V Novém Veselí všichni věří, že to bude český tým. Právě tradiční bašta házené, která letos slaví čtyřicet let od založení klubu, hostí od pátku kvalifikační turnaj o postup na mistrovství Evropy juniorů. Soupeřem českého výběru bude Řecko a Turecko. Postoupí jen vítěz skupiny.
„Předpokládám, že se rozhodne v neděli s Tureckem. To bude vyvrcholení turnaje,“ míní šéftrenér novoveselské mládeže Pavel Hladík.

David Šůstek, naděje z Nového Veselí

Není těžké uhodnout, kdo bude mít v hledišti největší podporu. Reprezentační dres oblékne i David Šůstek, nejlepší hráč ligových starších dorostenců Nového Veselí. „Je to zatím nejdůležitější turnaj mojí kariéry,“ říká jasně osmnáctiletý hráč, který reprezentuje tři roky.
Věří v postup, i když soupeři jsou podle něj nevyzpytatelní. „Zamakáme, půjdeme do toho naplno,“ slibuje.

„Domácí prostředí nás svazovat nebude, naopak nás to nabudí, zvlášť tady ve Veselí, kde jsou jedni z nejlepších fanoušků v celé republice,“ těší se Šůstek na randál zaplněné haly, kam se vejde 350 diváků.
Sám nečeká, že by hrál tak dominantní roli jako v nejvyšší dorostenecké soutěži, ve které je králem střelců. „V reprezentaci patřím do průměru. V přípravě jsem sice v základu hrál, ale to se může změnit,“ říká skromně.

David patřil k nejlepším, říká kouč

Jeho klubový kouč Hladík to vidí trošku jinak. „Minulý turnaj v Polsku se mu povedl, patřil k nejlepším spojkám, byl druhým nejlepším střelcem českého týmu,“ připomíná. „Měl by hrát důležitou roli, i když trenér Vojtěch Srba bude hráče hodně střídat, jejich kvalita je podobná,“ míní Pavel Hladík. Finálový turnaj bude na přelomu července a srpna hostit Slovensko. Z celkových devětadvaceti týmů v osmi kvalifikačních skupinách postoupí třináct týmů.

Víkendový turnaj bude jedním z milníků v historii klubu. A také hlavní oslavou klubových čtyřicátin. „Máme zkušenosti s pořádáním mezinárodních turnajů, novou moderní halu a stojí za námi dost dobré výsledky mládežnické házené,“ vyzdvihuje mluvčí klubu Miroslav Chlubna. Pořádání prestižního turnaje je pro klub odměnou, svátkem i další motivací. „Chceme našim žáčkům ukázat, že se dá do reprezentace dostat i z vesnického oddílu,“ naráží Chlubna na nominaci Davida Šůstka.

Na klubové oslavy je vyhrazená sobota. V „mistrácích“ nastoupí žáci, veteráni v exhibici proti Telnici a přátelsky si zahraje i prvoligové áčko s extraligovou Duklou Praha.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video