Světová premiéra: Samsung představil zahnutý telefon | E15.cz

Světová premiéra: Samsung představil zahnutý telefon

Mobilmania.cz
Martin Chroust

Samsung představil chytrý mobilní telefon s prohnutým displejem, který se bude výbavou blížit Samsungu Galaxy Note 3. Model nazvaný Galaxy Round je celosvětově prvním chytrým mobilem se zakřiveným displejem.

Specifikace zařízení vycházejí z Galaxy Note 3, ovšem s malými změnami. Tou nejzásadnější je 5,7 Super AMOLED displej s Full HD rozlišení, který je při pohledu na výšku zakřiven ze stran. Displeji se uzpůsobilo i samotné šasi a samozřejmě i vnitřní části včetně baterie. Tloušťka zařízení je 7,9mm, hmotnost se zastavila na metě 154 gramů.

Samsung prohnutý displej ospravedlňuje tím, že telefon lépe padne do ruky než konvenční přístroje s rovnými zády. Druhotně má být zlepšen vizuální dojem při hraní her a sledování videa, to je však ale třeba nejprve ověřit v praxi. Při výrobě displeje nebylo použito sklo, ale plast, takže můžeme počítat s větší odolností displeje vůči nárazům a pádům.

Na rovném povrchu je možné telefon při zatlačení na jednu stranu naklopit, Samsung tomu říká Roll Effect. Při naklopení se rozsvítí displej a vy vidíte čas, datum a zmeškané události. Při přehrávání hudby při zamknutém displeji stačí zatlačit na levou hranu a dojde k přehrání předešlé skladby, dotyk na pravou hranu zase přepne na další skladbu. Samsung zapracoval i na vylepšeném ovládání jednou rukou a přidal i různá naklápěcí gesta.

Telefon čtyřjádrový procesor Snapdragon 800 s 3 GB operační paměti. Záda po vzoru Galaxy Note 3 disponují plastem, který imituje kůži. Na zádech najdeme mimo loga výrobce ještě fotoaparát s rozlišením 13 megapixelů, automatickým ostřením a LED přisvětlením. Levá strana je vyhrazena pro dvojici regulátorů, pravá zase pro zamykací tlačítko. Horní hrana disponuje 3,5mm konektorem jack, infraportem pro dálkové ovládání televize a sekundární mikrofonem. Primární je umístěn na spodní hraně vedle masivního konektoru USB 3.0 micro B, který umožňuje rychlejší nabíjení a rychlejší datové přenosy. Konektor je zpětně kompatibilní i se starším microUSB, který lze zapojit do pravé části konektoru.

Funkce Roll Effect v praxi

Zařízení poběží na Androidu 4.3 s grafickým rozhraním TouchWiz, softwarově bude k dispozici celá řada vychytávek a vylepšení známých z modelů Galaxy S4 a Galaxy Note 3. Přestože zařízení výbavou kopíruje Note 3, nedočkalo se podpory dotykového pera S Pen. Korejská varianta s široké konektivitě přidává i podporu standardu LTE-A.

Samsung Galaxy Round se na trhu objeví již 10. října, prodeje začnou v Korei u operátora SK Telecom, dostupnost u nás zatím oznámena nebyla. Na internetu však kolují informace, že Samsung bude Galaxy Round vyrábět jen v omezeném počtu, takže vůbec není jasné, zda se zařízení dostane do prodeje i mimo domovskou Koreu. Předpokládaná cena se pohybuje okolo 20 tisíc korun.

Podrobnosti o novince sledujte na MobilMania.cz

Autor: Mobilmania.cz, Martin Chroust
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!