T-Mobile jedná o smlouvě s Cetinem, zajímá se o internetovou televizi | E15.cz

T-Mobile jedná o smlouvě s Cetinem, zajímá se o internetovou televizi

Sídlo českého T-Mobilu na Roztylech.
Sídlo českého T-Mobilu na Roztylech.
• 
ZDROJ: Jan Sedlak

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Mobilní operátor T-Mobile jedná o uzavření smlouvy se společností Cetin. Zájem má i o televizi po internetu (IP TV), kterou Cetin poskytuje konkurenční O2, řekl generální ředitel T-Mobilu Milan Vašina.

Cetin vznikl letos vyčleněním právě z O2. Cetin vlastní pevnou a mobilní síť O2 a velkoobchodně nabízí služby O2 i dalším operátorům.

„Cetin nabízí služby, které nebyly dosažitelné, například IP TV nebo pevné připojení k internetu přes telefonní linky. Na druhou stranu máme obavy z toho, zda došlo k úplnému oddělení od O2, když mají obě firmy stále společného vlastníka PPF,“ uvedl Vašina.

O2 TV využívá skoro 200 tisíc klientů

T-Mobile stále více vystupuje jako integrovaný operátor, který nabízí nejen mobilní služby, ale i služby v pevné síti. Donedávna poskytoval příjem televize přes satelitní službu Skylink. Spolupráce ale podle Vašiny nesplnila očekávání operátora. Nyní operátor nabízí mobilní televizi.

O2 TV využívá 193 tisíc zákazníků. Služba nabízí přes 140 televizních kanálů. Na začátku letošního roku T-Mobile dokončil slučování s provozovatelem pevných sítí a datových center GTS, předtím převzal sesterskou společnost T-Systems. Vedle rozšíření nabídky spojení přineslo úsporu zhruba 100 pracovních míst.

T-Mobile je s šesti miliony zákazníků největší tuzemský mobilní operátor. Na českém trhu působí od roku 1996. Patří do skupiny Deutsche Telekom.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video