T-Systems chystá další propouštění. Může zasáhnout i Česko | E15.cz

T-Systems chystá další propouštění. Může zasáhnout i Česko

Centrála koncernu Deutsche Telekom v Bonnu
Centrála koncernu Deutsche Telekom v Bonnu
• 
ZDROJ: CC BY-SA 3.0: Qualle, Wikimedia

ČTK, bru

Share on Facebook Messenger
Německá telekomunikační společnost Deutsche Telekom hodlá zrušit 2000 až 2500 pracovních míst ve své divizi T-Systems mimo Německo. ta má pobočku i v Česku.

„Nás obchodní model musíme změnit nejen v Německu,“ citoval týdeník Focus zdroj z dozorčí rady T-Systems. Divize již dříve oznámila, že hodlá zrušit 4900 pracovních míst v Německu. 900 lidí už firmu opustilo. T-Systems zaměstnává po celém světě téměř 53 tisíc lidí, z toho přes 29 tisíc v Německu.

Společnost také podle Focusu v rámci restrukturalizace prodá divizi Individual Desktop Solutions, což se dotkne dalších 620 zaměstnanců. Kupcem se stane německá investiční společnost Aurelius.

T-Systems zajišťuje komplexní informační a telekomunikační technologické služby pro firemní zákazníky včetně podniků jako Siemens, ThyssenKrupp či Deutsche Post DHL. Své pobočky má ve více než 20 zemích, včetně České republiky.

Autor: ČTK, bru

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.