Taková lepší brigáda | E15.cz

Taková lepší brigáda

Studenti hledající brigádu
Studenti hledající brigádu
• 
ZDROJ: Petr Horky

Alex Vyroubal

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Na trhu práce se objevil nový projekt pomýšlející i na ty, kteří jsou často znevýhodnění absencí praxe - absolventy.

Blíží se konec školního roku a vaše ratolest nemůže sehnat brigádu a přitom sousedovic Pepík už na zahrádce u hospody pomalu roztáčí půllitry? Tak to měl asi velké štěstí, protože brigád je málo a vůbec už nejsou ty, které by přinesly alespoň nějakou tu praxi k studovanému oboru.

Mít náskok před vrstevníky

Firmy na stránkách stazepromlade.cz nabízí pro studenty stáže téměř všech oborů o délce od 1 do 3 měsíců, za kterou jim je vždy placeno 60 Kč/hod. z 800 milionového rozpočtu projektu sponzorovaného fondem Evropské unie společně s Ministerstvem práce a sociálních věcí a dalších. Zájemci se do projektu mohou registrovat od února 2013.

Stáží studenti získají kromě nějakého toho drobáku hlavně citelný náskok před vrstevníky na trhu práce po skončení studia, kdy dostávají se tak do nekonečného kolotoče odmítnutí pro nedostatečnou praxi. „Pro firmy je to potíž. Nemají čas zjišťovat, jak je který absolvent schopný. Proto raději preferují ty uchazeče o práci, kteří jsou schopni doložit pracovní praxi.“ Vysvětluje vztah firem k absolventům Jan Vitula, ředitel Fondu dalšího vzdělávání.

Autor: Alex Vyroubal

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.