Telefónice v Česku klesly výnosy o desetinu na 10,8 miliardy korun. | E15.cz

Telefónice v Česku klesly výnosy o desetinu na 10,8 miliardy korun.

Telefónica O2
Telefónica O2
• 
ZDROJ: CC BY 2.0: DeclanTM

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Největší české telekomunikační firmě Telefónica klesly v průběhu prvního čtvrtletí konsolidované výnosy o 9,6 procenta na 10,76 miliardy korun. Provozní zisk klesl o 15,9 procenta na 3,45 miliardy korun. "Úbytek v počtu uživatelů předplacených služeb byl vyvážen jejich přechodem na některý z neomezených tarifů nebo upřednostněním nabídky virtuálních operátorů," uvedl mluvčí Hany Farghali.

Objem volných peněžních toků bez zahrnutí poplatku za licence k frekvencím LTE se meziročně snížil o 14,3 procenta, což je méně než pokles provozního zisku OIBDA. Slovenská dceřiná firma vykázala za první tři měsíce výnosy 50 milionů eur. V přepočtu na koruny výnosy mobilního operátora vzrostly o sedm procent. Provozní zisk vzrostl meziročně o 7,4 procenta na 16 milionů eur.

O 17 tisíc mobilních zákazníků více

Počet mobilních zákazníků české Telefóniky se zvýšil meziročně o 17 tisíc na 5,065 milionu. Množství tarifních klientů se zvýšilo o čtyři procenta na 3,23 milionu. Na loni představené neomezené tarify Free již přešlo 95 procent rezidentních zákazníků.

Díky rozvoji vysokorychlostní mobilní sítě a nabídce tarifů Free rostl i zájem o internet v mobilu. Na konci března jej používalo již více než 1,2 milionu zákazníků, což představuje meziroční nárůst o 69 procent. Výnosy z internetu v mobilu stouply o 138 procent. Podíl chytrých telefonů stoupl o téměř osm procentních bodů na 36,4 procenta.

akcie Telefonica 14.5.2014 Autor: Marek Schawrzmann
dnešní vývoj kurzu akcií na BCPP

Počet zákazníků O2 TV překročil v březnu 163 tisíc. Díky přechodu na novou platformu se meziročně zvýšil o 16 procent. Vysokorychlostní internet založený na technologii VDSL využívalo na konci prvního čtvrtletí více než 379 tisíc zákazníků, což představuje meziroční nárůst o třetinu. Majoritním vlastníkem Telefóniky je finanční skupina PPF.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video