Tenisem se musí děti bavit | e15.cz

Tenisem se musí děti bavit

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Tenis má v Kladně kvalitní žákovskou základnu. V těchto dnech vzniká v klubu SK další dětský oddíl.

V tenisové literatuře se píše, že dítě má začít s tenisem v šesti, sedmi letech. Podle trenérů není vhodné vnucovat za každou cenu mladším dětem raketu do ruky a nutit je udeřit do míčku.
„Dítě, které chce začít hrát tenis, už by mělo umět plavat, jezdit na kole, lyžovat a bruslit. Výborné jsou i gymnastické základy,“ míní trenér mládeže v klubu SK-tenis Kladno Jan Moravec.
V klubu, v němž letos vznikne dětský oddíl, se trenéři drží pravidla, že tenis musí děti především bavit. Vedou nejmenší svěřence formou různých her a vštěpují jim správné pohybové návyky. Pak je na řadě pilování správné techniky úderů.

Nevhodný pro klouby a špatný zrak

„Dítě potřebuje na první tréninky přijít jen ve sportovním oblečení a obuvi. O vše ostatní se postarají trenéři,“ říká kondiční trenér Radek Gardoň. Nováčci tenisových klubů by určitě měli projít lékařskou prohlídkou. „Tenhle sport bych rozmlouval snad jen dětem s vážnější poruchou zraku a kloubním onemocněním. Problémy na kurtech mohou mít, zvláště na prvních trénincích, děti s nadváhou. Pokud u tenisu vydrží a budou se mu intenzivně věnovat, váha by se měla upravit,“ radí primář dětského oddělení kladenské nemocnice Petr Lyer. Tenis se v Česku dělí do šesti věkových kategorií – mini tenis (6–7 let), baby tenis (8–9 let), mladší žáci (10–12 let), starší žáci, dorost a dospělí. Český tenisový svaz pořádá pro nejmladší věkové kategorie turnaje jednotlivců i družstev, ovšem závodní tenis, se vším, co k němu patří, tedy i s výkonnostním žebříčkem, začíná až od mladších žáků.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video