Tesla odhalila D, vylepšený model se dvěma motory a autopilotem | E15.cz

Tesla odhalila D, vylepšený model se dvěma motory a autopilotem

Tesla Model P85D
Tesla Model P85D
• 
ZDROJ: lockerdome.com

pav, Lukáš Dittrich, Autorevue.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Kalifornský výrobce elektromobilů Tesla Motors odhalil podrobnosti dlouho avizovaného vozu "D". Dřívější spekulace se potvrdily - automobilka rozšířila svou nabídku o nové verze odvozené od Modelu S, vůz s označením P85D nabízí pohon všech čtyřech kol a funkci takzvaného autopilota.

Tesla Model S P85D používá na zadní nápravě elektromotor o výkonu 350 kW (476 koní) a vpředu má druhý elektromotor s výkonem 165 kW (224 koní). Při rychlosti 105 km/h vystačí akumulátory na ujetí 443 kilometrů. Jako čtyřkolku si můžete ale pořídit také slabší verze 85D a 60D.

Ty kombinují zadní elektromotor o výkonu 280 kW (381 koní) s předním elektromotorem nabízejícím 140 kW (190 koní). Verze 85D zvládne sprint z nuly na 96 km/h za 5,2 sekundy, 60D je o půl sekundy pomalejší. V prvním případě můžete opět počítat s maximální rychlostí 250 km/h, u základního provedení se rozjedete maximálně na 201 km/h.

Funkce autopilota nabízí technologie pro autonomní řízení. Mělo by jít přední radar, kameru s rozpoznáváním obrazů, ale i dálkový sonar. Systémem by měly v budoucnu disponovat všechny nově vyráběné Modely S. Elon Musk nedávno prohlásil, že v příštím roce Tesla počítá z 90 procent s robotizovanými auty.

Autor: pav, Lukáš Dittrich, Autorevue.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video