Tesla pošle stovky baterií do zdevastovaného Portorika, mají nahradit zničenou elektrickou síť | E15.cz

Tesla pošle stovky baterií do zdevastovaného Portorika, mají nahradit zničenou elektrickou síť

Jiří Liebreich

Hurikánem zdevastovanému Portoriku pomůže technologický gigant Tesla. Společnost vizionáře Elona Muska se rozhodla, že do oblasti postižené jednou z nejsilnějších bouří v moderní historii země pošle stovky napájecích baterií. Ty mohou sehrát klíčovou roli během oprav zdevastované sítě elektrického vedení.

To se klikatí od pobřežních oblastí přes těžko přístupné hory. V některých případech bude potřeba k obnovení sítě využití i helikoptér. Právě během těchto operací budou systémy Tesly nejvíce potřeba. Její poslední napájecí baterie dosahují kapacity 13,5 kilowatthodin.

Baterie, které Tesla do oblasti vysílá, se mohou propojit se solárními panely - bude tak možné skladovat energii mimo jiné i pro regiony, kde bude obnovení sítě trvat až půl roku. Některé baterie už na ostrov dorazily, většina je teprve na cestě.

Hurikán Maria na cestě Atlantikem nejprve zdevastoval ostrovy Dominika a Guadeloupe, dvacátého září poté zpustošil Portoriko. Vedle kompletního vyřazení elektrické sítě z provozu způsobil i lokální záplavy. Značný problém dosud představují ztenčující se zásoby nafty.

Podívejte se, jak dnes vypadá Portoriko po řádění hurikánu Maria:

 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!