Tipy na víkend: Krypty pod Slavínem otevřou svá vrata | E15.cz

Tipy na víkend: Krypty pod Slavínem otevřou svá vrata

Častým a vděčným tématem Radimského obrazů je voda.
Častým a vděčným tématem Radimského obrazů je voda.
• 
ZDROJ: Katerina Velcova

nes

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Sobotou začíná Vyšehradský advent, který nabídne desítky divadelních představení, koncerty, výtvarné dílny či staročeské pouťové atrakce. Akce potrvá do 18. prosince a její součástí by mělo být i mimořádné zpřístupnění krypty pod vyšehradským Slavínem, která je jinak nepřístupná. Na Slavíně jsou pohřbeny velké osobnosti českého kulturního a vědeckého života 19. a 20. století.

za kulturou

V Městské knihovně v Praze je už od konce října možné zhlédnout první monografickou retrospektivu Václava Radimského, předního českého krajináře přelomu 19. a 20. století.

Radimský žil od konce osmdesátých let 19. století ve Francii, od roku 1895 v Giverny u Vernonu, kde poznal Clauda Moneta. Pod jeho vlivem si osvojil impresionistickou malbu, a když se po první světové válce vrátil do Čech, své impresionistické vidění přenesl od Seiny k Labi a polabské krajině.

za pohybem

Univerzitní kampus v Brně – Bohunicích ožije v sobotu zumbou. Akci Zumba mega párty No. 3 pořádá taneční škola Dynamic, která zve na lekce od špičkových tanečníků, včetně hlavní hvězdy Dennise Thomsena z Dánska. Akce nabídne vedle dynamického pohybu i bohatý program: kadeřnickou show, líčení, výživové poradenství či jedinečnou projížď ku v Mini Cooperu.

Autor: nes

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video