Tohle není závodní veterán. Nový koncept od Infiniti mísí modernu a smyšlenou tradici | E15.cz

Tohle není závodní veterán. Nový koncept od Infiniti mísí modernu a smyšlenou tradici

Milan Lažanský - Autorevue.cz

Koncept, který se inspiruje závodními vozy ze třicátých let, byste na výstavě elegance v Pebble Beach čekali od kdejaké automobilky. Jen zrovna ne od Infiniti. Vždyť luxusní odnož Nissanu vznikla teprve v roce 1989.

"Začalo to jako jednoduchá myšlenka," snaží se počin vysvětlit Alfonso Albaisa, šéf globálního designu Infiniti. "Co kdybychom našli auto v jižním Japonsku, zakopané ve stodole, skryté po dobu 70 let? Co kdybychom v tomto autě našli vášeň získanou během naší první japonské Velké ceny a sílu dnešního Infiniti? Jak by takové auto vypadalo?"

Závodní Jaguar E-Type se prodal za neuvěřitelných 185 milionů korun

Prý by vypadalo takto. Seznamte se s vozem "Prototype 9". Specialisté Nissanu ke konstrukci retro závoďáku použili mix moderních technologií a starých postupů. Například zadní hliníková část byla vytvarována ručně, ale je přimontována k ostatním dílům, které byly vyřezány laserovou technologií.

Unikátní vozy Ferrari se předvedly u zámku v Loučni. Podívejte se

Takový mix starého a nového najdeme i v použité technice. Jedná se o elektromobil, přičemž baterie a elektromotor jsou úzce příbuzné těm v Nissanu Leaf. Pohání však zadní kola. Vzhledem k tomu, že je síla schopná rozpohybovat vůz na stovku za 5,5 sekundy distribuována na podvozek s tuhou zadní nápravou a úzkými pneumatikami, řídit takový vůz by byla výzva.

Autor: Milan Lažanský - Autorevue.cz
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!