Tři čtvrtiny šéfů v ČR se setkávají s podvody podřízených | e15.cz

Tři čtvrtiny šéfů v ČR se setkávají s podvody podřízených

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Zkušenosti s výmluvami a se zkoušením triků ze strany svých podřízených zaměstnanců má 84 procent vedoucích pracovníků a šéfů českých firem. Vyplývá to z nejnovější ankety televizní stanice Spektrum a agentury OPENN.

„Podle mezinárodního seriálu Utajený šéf, který vysílá televizní stanice Spektrum, jsme se rozhodli udělat anketu mezi šéfy různě velkých společností a z výsledků jsme byli sami překvapeni. Více než tři čtvrtiny dotázaných se setkává u svých podřízených s výmluvami a zkoušením triků, jak obejít své pracovní povinnosti,“ komentuje výsledky ředitel společnosti OPENN Mirek Daněk.

Podle výsledků výzkumu se ovšem objevují i kreativnější výmluvy a triky typu: „Káva má na mě uspávací účinky.“ „Pes se bál doma sám.“ „Kocour má deprese.“ „Musím k lékaři dnes, protože se jim rozbil přístroj a zítra by mě již nevzali.“ „Přišla jsem pozdě do práce, protože jsem v tramvaji zjistila, že jsem si doma zapomněla sukni.“ Ať už jsou ale výmluvy jakékoli, ze 70 % své nadřízené nepobaví, ale zaručeně naštvou, dodává OPENN.

Dobrým způsobem, jak odhalit triky svých zaměstnanců, může být lest po vzoru seriálu Utajený šéf, který pravidelně vysílá stanice Spektrum. V tomto seriálu majitelé pracují v utajení, aby prozkoumali vlastní zaměstnance, kteří si myslí, že mezi ně přišel nový pracovník. Majitel si však ve skutečnosti ověřuje jejich práci a chod společnosti.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video