Twitter opět roste, obavy z poklesu počtu uživatelů se nenaplnily | E15.cz

Twitter opět roste, obavy z poklesu počtu uživatelů se nenaplnily

Twitter opět roste, obavy z poklesu počtu uživatelů se nenaplnily
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: čtk

ČTK

Americké internetové společnosti Twitter se v prvním čtvrtletí podařilo obnovit růst počtu uživatelů své sítě. Tržby firmy sice meziročně vzrostly o 36 procent na 594,5 milionu dolarů (14,2 miliardy korun), skončily však pod průměrným odhadem analytiků, uvedla agentura Reuters.

Firma oznámila, že průměrný počet aktivních uživatelů stoupl za čtvrtletí na 310 milionů ze 305 milionů v předešlém kvartále. Analytici odhadovali, že počet uživatelů se zvýší jen na 308 milionů.

V posledním čtvrtletí loňského roku Twitter zklamal investory, když oznámil, že počet uživatelů se nijak nezvýšil. Někteří analytici tak očekávali první pokles počtu uživatelů. Čtvrtletní čistou ztrátu Twitter snížil na 79,7 milionu USD. Zisk společnosti na akcii překonal odhady analytiků. Tržby se ale odhadovaly kolem 610 milionů USD.

Firma předpovídá, že v tomto čtvrtletí se budou její tržby pohybovat v rozmezí 590-610 milionů USD. Analytici dosud odhadovali tržby kolem 678 milionů USD. Akcie Twitteru po zprávě klesly o 11 procent.

Twitter je bezplatnou službou, jejímž prostřednictvím uživatelé mohou sdělovat krátké vzkazy v délce do 140 znaků. V roce 2013 firma vstoupila na newyorskou akciovou burzu.

Autor: ČTK
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!