Tygřice se rvou jako lvice

Liberecké hokejistky hrají poprvé nejvyšší soutěž. Tygřice se snaží dostát svému jménu. „Vedou si dobře,“ chválí je šéf týmu Lubomír Johan.

Pot, slzy, vítězství a tvrdě nabyté zkušenosti přinesla hokejistkám klubu Bílých Tygrů liga žen 2010-2011. Od loňského podzimu hrají v její B skupině spolu s dalšími šesti týmy.
Za sebou mají základní část a před sebou ještě zápasy nadstavby. I když skóre prohraných a vítězných utkání 12:4 je na první pohled pro Tygřice nepříznivé, vedoucí týmu Lubomír Johan je spokojený. „Poprvé v historii se potkávají s ostřílenými hráčkami, a přesto se umějí prosadit. Nevěděly, do čeho jdou,  přesto nejsou poslední. To považuji za úspěch,“ říká o Tygřicích Johan.
Soutěž má za velkou školu i kapitánka Lenka Urbánková. „Učíme se zápas od zápasu. Nebyly jsme zvyklé pravidelně hrát a tvrdě trénovat. Takže to je jedna z věcí, která se už dnes projevila kladně na kondičce týmu. A jsme podstatně sehranější,“ hodnotí Urbánková.
Poslední soupeřky z HC Profi Plzeň uštědřily v neděli Tygřicím další lekci. Liberečanky podlehly na ledě Svijanské arény 1:9. „Čekali jsme to, protože Plzeňačky jsou sice novým týmem ligy, ale sestaveným ze zkušených hráček. Přesto jsme do zápasu šly naplno,“ říká Urbánková.
Tygřice se daly poprvé dohromady zhruba před čtyřmi lety. Na rozdíl od mužských hokejových kolegů hrají hokej jen jako zálibu vedle práce nebo školy.
„Nemáme sponzory, a tak jsme vděční Bílým Tygrům, že nás vzali pod křídla. Pomáhají nám s výzbrojí, poskytli nám profesionálního trenéra Jiřího Vozáka, vzali na sebe i pronájem haly. A naše malé dívky trénují s Tygříky,“ poznamenal Johan.
A na co se chtějí Tygřice zaměřit? „Potřebujeme zlepšit koncovky. Střel na bránu soupeřů padá hodně, ale málo z nich končí v síti. Slabiny máme ale i v obraně,“ dodává kapitánka.
Do dalšího zápasu nastoupí Tygřice v neděli 30. ledna v deset dopoledne ve Svijanské aréně proti HC Neratovice.