U polikliniky bude parkovací dům

V Berouně vznikne asi čtyři sta nových parkovacích míst. Informaci uvedl na svých webových stránkách jako první týdeník Sedmička.

Problémy s parkováním jsou v Berouně na denním pořádku a nejhorší situace je v centru města. Soukromý investor chce na místě současného parkoviště vedle polikliniky postavit parkovací dům. „Měl by sloužil obyvatelům sídliště u Tiby, ale také lidem z Prahy a okolí i pacientům polikliniky. Právě návštěvníci Medicentra se nemusí bát, že nebudou mít kde zaparkovat. Počítáme s nimi a cena, kterou zaplatí, bude dokonce nižší, než je ta současná,“ prohlásil ředitel společnosti Rokemont Aleš Štolcbart, který ve městě vlastní dva činžovní domy a stojí za záměrem vybudovat nová parkovací místa. „Dům by měl mít čtyři nadzemní podlaží a zhruba čtyři stovky parkovacích stání. Město se k tomu staví pozitivně, protože jsme si vědomi chybějících parkovacích míst v centru,“ komentoval návrh investora starosta Berouna Tomáš Havel s tím, že v budoucnu by se měly vyřešit i problémy s parkováním v okrajových částech města.
Parkovací dům nebude město stát ani korunu. Soukromého investora by měl vyjít asi na sedmdesát až pětaosmdesát milionů korun s tím, že stavět by se mělo začít v průběhu roku 2012.
Investor teď připravuje plánovací smlouvu, která by se měla uzavřít do tří měsíců. Město poskytne pozemek, za jakých podmínek se ještě neví. „V tuto chvíli se jedná pouze o záměr a vypracovanou studii. Vše je teprve na začátku. Pokud ale investor splní všechny podmínky, nebudeme stavbě bránit a spíše ji podpoříme,“ doplnil berounský starosta. Připustil, že vybrané místo u Medicentra může někoho překvapit. Na stavbu parkovacího domu je ale podle něj určitě vhodné i účelné.

Stavba nového parkovacího domu na místě vedle polikliniky by neměla provoz v centru města příliš zasáhnout. Provozu zmíněného zdravotnického zařízení se nedotkne vůbec.
„Počítáme s tím, že se bude jednat o tak zvanou rychlou stavbu, abychom dopravu v centru Berouna omezili co možná nejméně,“ uvedl Aleš Štolcbart, který zároveň uvedl, že kromě parkovacích stání budou v budově také komerční prostory.

Medicentrum je pro

Vedení berounské polikliniky se o možné stavbě parkovacího domu (na vizualizaci uprostřed) dozvědělo jako první právě od týdeníku Sedmička. Reakce byly vesměs kladné.
„Když to bude dobře vypadat a zapadne to mezi okolní stavby, tak nejsme proti. Vím, že v centru Berouna jsou s parkováním dlouhodobé problémy, které by se parkovacím domem vyřešily,“ komentoval stavební plány jednatel berounského Medicentra Martin Holub.
Podle něj je ale nutné dodržet základní podmínku. „Určitě by neměl být ohrožený provoz polikliniky. To je jediné, co by nám vadilo,“ doplnil Martin Holub.
Průběh stavby bude podle investora Aleše Štolcbarta řešit plánovací smlouva s městem. Už teď je jisté, že se v okolí polikliniky vytvoří dočasná parkovací místa. „Provoz medicentra nebude v žádném případě ohrožen,“ slíbil Štolcbart.