V areálu bývalé Tesly v Pardubicích by mohla vzniknout nová čtvrť | E15.cz

V areálu bývalé Tesly v Pardubicích by mohla vzniknout nová čtvrť

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Pardubičtí zastupitelé schválili, že město bezplatně převezme od Pardubického kraje areál bývalé Tesly v Kyjevské ulici. Zároveň se Pardubice zavázaly, že nechají vybudovat mimoúrovňový sjezd u krajské nemocnice a také parkoviště pro návštěvníky zdravotnického zařízení. S tímto závazkem i dalším využitím areálu by městu měli pomoci soukromí investoři.

„Vedl jsem jednání s potenciálními partnery, kteří by o areál měli zájem. Jak o vybudování parkovacího domu, který by řešil podmínky pro mimoúrovňový sjezd, tak s těmi, kteří by byli ochotni a schopni zde vybudovat ve spolupráci s námi například domov pro seniory,“ uvedl náměstek primátorky Martin Bílek. Náklady na parkovací dům a sjezd do areálu odhadl na 60 až 100 milionů korun.

V areálu by však po demolici části budov mohly vzniknout například také byty, zázemí a archiv pro krajskou nemocnici a náměstí se zelení. Zástavba celého areálu by vyšla podle studie na zhruba 800 milionů korun. Bývalá Tesla se rozkládá na zhruba 2,5 hektarech a je velmi špatně dopravně přístupná. Pardubický kraj získal lokalitu v roce 2003 za jednu korunu od společnosti Foxconn, která tam původně chtěla postavit továrnu, ale nakonec si vybrala jiné místo. Odstranění ekologických zátěží stálo kraj asi 18 milionů korun. Hejtmanství odhadovalo, že prodejem získá 20 milionů, ale kupec se dosud nenašel. Odhadce před lety ocenil areál na 112 milionů korun.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video