V digitální podobě je už polovina českých katastrálních území | E15.cz

V digitální podobě je už polovina českých katastrálních území

Digitální katastrální mapy už pokrývají víc než polovinu území Česka. Pracovníkům Českého úřadu zeměměřického a katastrálního (ČÚZK) se loni podařilo počet digitálních map zvýšit meziročně asi o devět procent. Vládní úsporná opatření ale tempo digitalizace zbrzdí.

„Vzhledem k úsporným opatřením již není možné tempo digitalizace dále zvyšovat, v dalších letech proto bude digitalizace katastrálních map pokračovat se sníženými kapacitami současným tempem a její úplné dokončení se z důvodů úsporných opatření posune o přibližně 1,5 roku,“ uvedl ve výroční zprávě předseda úřadu Karel Večeře. Celá digitalizace má být dokončená v roce 2017. V digitální podobě bylo v závěru loňského roku 6845 katastrálních území, což je přibližně 53 procent všech území. Celkem je v Česku 13 027 katastrálních území. Zbytek Česka zatím pokrývají pouze naskenované katastrální mapy, které ve srovnání s digitálními mapami neumožňují na internetu zobrazit aktuální stav katastru.

„Celé území bude tímto modelem terénu pokryto v roce 2012 a výsledné produkty budou mimo jiné sloužit i potřebám obrany státu a pro protipovodňovou ochranu,“ sdělil šéf ČÚZK Večeře.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Články odjinud