V Moskvě otevřeli největší kluziště v Evropě | E15.cz

V Moskvě otevřeli největší kluziště v Evropě

ČTK

Moskvané si mohou jít zabruslit na největší kluziště s umělým ledem v Evropě. V Gorkého parku na nábřeží řeky Moskvy dnes otevřeli ledovou plochu o rozloze 18 tisíc čtverečních metrů. Bez ohledu na výkyvy počasí tu má být možné klouzat se až do 10. března.

Po zkušenostech s tlačenicí z loňské zimy se vedení zábavního parku rozhodlo pokrýt ledem i náměstí s fontánami a pár alejí, a slibuje plochu stále udržovat v hladkém stavu. Na místě jsou i půjčovny bruslí, kavárny, škola krasobruslení a hokejové hřiště. Ředitelství hodlá podniknout i opatření proti kapesním zlodějům, kteří v minulosti byli na kluzišti hotovou pohromou.

Vstupenka stojí od 50 rublů (asi 30 Kč) pro děti po 150 rublů (asi 90 Kč) pro dospělé. Ale jen ve všední den, o víkendu bude cena čtyři stovky (zhruba 250 Kč). Denně se očekávají asi tři tisícovky návštěvníků. Komu se nechce stát ve frontách u pokladen, může si vstupenky opatřit předem na internetu.

V zimě bývá v Moskvě k dispozici více než 1500 kluzišť. Většina, pokud to umožní počasí, se otevře počátkem prosince. Letošní listopad, kdy se teploty pohybují převážně vysoko nad nulou, je považován za nezvykle teplý.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!