V Moskvě se oplatí hlídat si čtyřnohého miláčka | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

V Moskvě se oplatí hlídat si čtyřnohého miláčka

V Moskvě se oplatí hlídat si čtyřnohého miláčka
V Moskvě řádí travič psů. (Foto: Profimedia)
• 
ZDROJ: Profimedia

ČTK

Odměnu 100 tisíc rublů (asi 61 tisíc korun) vypsali moskevští majitelé psů za informace vedoucí k odhalení neznámého traviče, který o život připravil už desítky zvířat, podle různících se údajů od 40 po 70 domácích mazlíčků. Psům, kteří pobíhají po parcích na západě metropole, pachatel servíruje návnadu v podobě otráveného masa.

„Musíte vědět, že jestli nedodržíte pravidla pro venčení, váš pes zemře,“ varoval travič ve výstraze zanechané na jednom stromě. „Pes s náhubkem nemůže návnadu sežrat, jakkoli by si to přál. Vyřiďte svým přátelům, ať používají náhubky a vodítka. Jestli park zase bude vypadat jako obří psí bouda, přibude návnad - a uvnitř budou rybářské háčky a jed.“

Policie zahájila vlastní vyšetřování. V případě dopadení hrozí pachateli až dva roky vězení za kruté zacházení se zvířaty.

Travič už měl předchůdce. Před třemi lety vyvolal velký rozruch případ Dmitrije Chudojarova, který v moskevských ulicích střílel nejprve toulavé psy a pak i domácí mazlíčky. Zastřelil i štěně, které majitel vedl na vodítku. Pro tuto zábavu si dokonce pořídil speciální vzduchovku s nočním zaměřovačem.

Ochránci zvířat připisovali odstřelovači smrt až čtyř desítek psů, policie však byla s to mu dokázat jen dva případy. Chudojarov stanul před soudem, dokonce se doznal, soud však případ vrátil prokuratuře k došetření. Mezitím uplynula promlčecí lhůta, a tak odstřelovač vyvázl bez trestu. Prý mezitím našel i následníky.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!