V Praze příští rok vystoupí skladatel filmové hudby Hans Zimmer | E15.cz

V Praze příští rok vystoupí skladatel filmové hudby Hans Zimmer

Skladatel filmové hudby Hans Zimmer
Skladatel filmové hudby Hans Zimmer
• 
ZDROJ: Profimedia.cz
Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
V Praze příští rok na jaře vystoupí jeden z nejvýznamnějších současných skladatelů filmové hudby Hans Zimmer.

Koncert autora hudby k filmu Temný rytíř, Šifra mistra Leonarda, Lví král nebo Rain Man se uskuteční 7. května v O2 areně. Držitel Oscara Zimmer zahraje skladby ze své tvorby společně s mnohačlennou hudební skupinou, Českým národním symfonickým orchestrem (ČNSO) a pěveckým sborem.

Zimmer přijede do Prahy koncertovat v rámci svého prvního světového turné. Vedle české metropole se zastaví například také v Londýně, Berlíně, Paříži, Vídni, Krakově nebo Sofii. Skladatel ohlásil, že bude vystupovat společně s padesátičlenným hudebním tělesem a sám zahraje na několik hudebních nástrojů. Předprodej vstupenek na pražský koncert začne 11. listopadu.

Původem německý autor Hans Zimmer složil hudbu také k filmům Počátek, Sherlock Holmes, Gladiátor, Pearl Harbor, Hannibal, Tenká červená linie, Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna nebo Interstellar. Jeho debutem ve světě filmové hudby byl Rain Man, který Zimmerovi otevřel dveře do prostředí velkofilmů. Jeho tvorba je asi nejvíce spjata s filmy britského režiséra Ridleyho Scotta. Celkově pracoval Zimmer na více než stovce snímků.

Osmapadesátiletý Zimmer shromáždil celkem devět nominací na filmovou cenu Oscar. Obdržel ji v roce 1995 za práci na filmu Lví král. Na hudební ceny Grammy byla jeho tvorba nominována dvanáctkrát, dostal ji v roce 1995 za Lvího krále, o rok později za hudbu ke snímku Krvavý příliv a v roce 2009 za Temného rytíře.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video