V rytmu středozemního melosu | E15.cz

V rytmu středozemního melosu

Restaurace Deco
Restaurace Deco
• 
ZDROJ: Cafe Deco

Jiří Kolečko, redaktor časopisu Food

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Nad hlavou nezáří jasné dalmatské nebe, nehučí mořské vlny, ale přesto se vrací nálada romantické noci nad Jadranem. Tuhle iluzi se daří s úspěchem vyvolat posezení v nové modřanské restauraci Deco v těsném sousedství nádraží Modřany. Tichá reprodukovaná hudba, ve které zazní i rozesmutnělá slova v podání Gorana Karana, vůně grilovaných mas a pečených ryb, pohled zanořený do poháru s červeným vínem.

Právě na romantickou notu chorvatského pobřeží, jak ji znají statisíce našinců, sází restauratér Saša Babič, který kus své rodné země přesunul do restaurace v Modřanech. Pět hvězd na prsou rondonu hlásá jeho příslušnost ke Svazu chorvatských kuchařů, jen dvě chybí k naprostému vrcholu jižanské kuchyně.

Restauratér Saša Babič Autor: Cafe Deco
Restauratér Saša Babič

Pršut jako pozornost

Mezitím, co majitel podniku předkládá před hosta malý talířek s plátky pršutu jakožto pozornost podniku, ochotně vysvětlí zájemci zákruty chorvatské kuchyně: „Je stejně jako historie země velmi pestrá. Promítají se do ní řecké, maďarské, turecké i italské vlivy. Jednotná vlastně neexistuje, každý region má svá specifika. Já jsem rodák z Istrie, ale i tam jsou rozdíly mezi kuchyní pobřežní, která je založená na rybách, a vnitrozemskou. K vybraným lahůdkám patří sušená šunka – pršut, olivy, korýši, zejména slávky. Mezi další oblíbená jídla patří posutice, což je druh těstovin podávaný k různým jídlům, kuřecí a zvěřina.“

Návrat k chorvatskému moři podporuje kromě šťavnaté šunky i hlavní trumf na jídelním lístku, kterými jsou ryby a mořské plody. Cestu od Jadranu do sousedství Obchodního náměstí v Modřanech absolvují dvakrát do týdne. To je dobrý předpoklad, že se na talíři objeví v čerstvém stavu. I když dopředu netušíte, jaká ryba se právě bude podávat.

Těstoviny s plody moře Autor: Cafe Deco
Těstoviny s plody moře

Rybí okouzlení

Pýchou jídelního lístku je kovač – v češtině s trochu krkolomným názvem pilobřich ostnitý. Díky tmavé skvrně na boku, o které přetrvává legenda, že jde o otisk prstu svatého Petra, je ryba vesměs známá pod jménem tohoto svatého. Ale v poslední dodávce nebyl, takže jsem si vybral na pohled dost nevzhlednou ropušnici, dravou mořskou rybu přezdívanou také dračí hlava.
Mezitím, co se tato ryba, která by mimochodem neměla chybět ani v žádné správné francouzské bujabéze, připravovala, ochutnal jsem škampi na buzaru – krevety na víně. Jde o klasickou středomořskou úpravu, kdy se na směs lehce osmahnuté cibule, česneku a rajčat vloží krevety a zalijí bílým vínem.

Istrijská vinná exkurze

Ryba splnila předpoklady, žádné žonglování s kořením a oblohou, jednoduchá úprava s citem pro konzistenci masa, kdy je ještě pevné, ale již hotové. Dobrý výsledek mediteránské praxe. V Dalmácii často pijí Chorvati k rybám červené víno, ale loňská graševina ze slavonského Kutjeva je k darům moře jako stvořená. Má příjemnou kyselinu a typickou mineralitu. Stojí za to ochutnat i excelentní istrijská vína, jako jsou Malvazija, Teran, Merlot a Borgonja. Pro hosta je bonusem dobrý poměr mezi kvalitou a cenou.
Akvárium s téměř nehybnými humry dává tušit, že se v Deku dají okusit i další kulinářské pokrmy pokřtěné mořem. Humra zde připravují na grilu, jemné masíčko tvoří základ i humrového koktejlu a salátu. Ale to už je vyšší liga, která vyžaduje hodně lesklou kreditní kartu i slavnostní příležitost. Komu ryby právě nevoní, tak si může osvěžit jiné typické vůně Chorvatska. Pljeskavica se sýrem – s jemným ajvarem nebo hutnějším balkánem, čevapčiči, těstoviny na iskarský způsob, kde nesmí chybět již zmiňovaný pršut, pro větší jedlíky i mix gril. Velký je i výběr rizot a na závěr ze sladkostí je možné doporučit pravou baklavu.
Všechna jídla v modřanském Deku prostě voní a chutnají jižně. Při loučení s útulnou restaurací a příjemným personálem zní ještě v uších pravý středomořský melos (v překladu): Poslouchej mě, když přijde podzim, když hvězdy jsou již chladné a rty se zabarví červeným vínem. Poslouchej mě, když přijde podzim.

Kontakt: Café Deco, Komořanská 101/15, Praha-Modřany, decorestaurace.webnode.cz

*
===== E15 hodnotí =====
menu * * * * 1/2
obsluha * * * *
prostředí * * * *
sociální zařízení * * * 1/2
ceny standard
celkový výsledek * * * *

hvězdička
+ autentická příprava mořských plodů
- příliš velké rozkročení jídelního lístku

Autor: Jiří Kolečko, redaktor časopisu Food

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video