V Zábřehu vznikne jeden z největších areálů pro výrobu oken ve střední Evropě | e15.cz

V Zábřehu vznikne jeden z největších areálů pro výrobu oken ve střední Evropě

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Společnost SUNWIN, hlavní dodavatel českého lídra v oblasti výroby oken a dveří SULKO, zahájila modernizaci a rozšíření průmyslového areálu v Zábřehu na Šumpersku. Výsledkem rekonstrukce a výstavby nových hal bude sloučení výrobních i administrativních kapacit společnosti do jediného areálu, zvýšení výroby a vznik nových pracovních míst. Po rekonstrukci bude svou rozlohou a výrobním výkonem areál patřit mezi největší a nejmodernější závody ve střední Evropě. Celková investice vyjde na 115 milionů korun, SUNWIN získala na tento projekt dotaci z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci operačního programu Podnikání a inovace. Plánovaný termín dokončení je prosinec 2012.

V nových prostorách v Zábřehu vznikne z původních dvou výrobních areálů jediný komplex pro výrobu a logistiku včetně kompletního zázemí. „Díky tomuto kroku zvýšíme produkci oken a dveří z dosavadních 900 až na 1300 denně. Dojde ale také ke sjednocení logistiky. Doposud se výrobní areál nacházel mimo zázemí skladů, nyní bude výroba oken, sklady a expedice na jediném místě, “ řekl jednatel společnosti Petr Suchánek. „Společnost SUNWIN, která si navzdory současnému propadu českého stavebnictví udržela i v loňském roce velmi dobré výsledky, si od tohoto kroku slibuje další zkvalitnění svých služeb a posílení postavení na trhu,“ dodal.

Nový areál má přinést také pracovní místa v regionu, kde je dlouhodobě jedna z nejvyšších nezaměstnaností v České republice. Dalším přínosem projektu bude zlepšení ovzduší a snížení energetické spotřeby budov. „Při rekonstrukci objektu dojde k výměně neekologického topení na lehký topný olej za spotový ohřev pomocí tzv. černých zářičů, které jsou vytápěny plynem. Díky zateplení pláště budov, výměně oken, úpravě střechy a instalaci moderní vzduchotechniky podstatně snížíme energetickou spotřebu objektů,“ vysvětluje Suchánek.

Společnost SULKO je lídrem českého trhu v oblasti výroby a montáže oken a dveří, jejichž výrobou se zabývá od roku 1993. SULKO je ryze českou společností, která nabízí ucelený systém řešení otvorových výplní v rodinných, bytových i panelových domech, dodává své produkty i do administrativních a komerčních budov i škol v Česku a zahraničí, například v Belgii nebo ve Švýcarsku. Od roku 2010 otevřela společnost SULKO v Praze, Brně, Ostravě a Olomouci předváděcí prostory Galerie oken.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery