Ve Zlíně se zřítil domek

Dnes kolem půl třetí ráno se ve Zlíně na ulici Pod rozhlednou zřítil jeden z baťovských jednodomků. Policisté i hasiči ověřovali, že uvnitř nikdo nezůstal.

Hlídka policistů ze zlínského obvodního oddělení přijela k sesutému domku kolem třetí hodiny ráno. Kontaktovala oznamovatele, jednoho ze sousedů, který potvrdil, že kolem půl třetí slyšel hluk, a když se šel podívat ven, zjistil, že u sousedního domku došlo k sesuvu dvou stěn a střechy. Jeho majitel si prý domek rekonstruoval svépomocí. Na místě už byli hasiči, kteří staveniště zkontrolovali, aby se ujistili, že uvnitř nikdo není. Navíc zastavili přívod vody, protože při sesuvu se poškodily rozvody. K sesuvu přijeli také zástupci plynárenské a elektrárenské společnosti, aby zajistili plynovou přípojku a odpojili elektrický proud. „Naše hlídka obešla sousedy z okolních domů a o události je informovala. Zároveň všechny vyzvala, aby se ke zřícenému domku z důvodu vlastní bezpečnosti nepřibližovali. Celé staveniště pak policisté opáskovali a střežili až do příjezdu majitele, šestatřicetiletého muže ze Zlínska,“ uvedla mluvčí zlínské policie Jana Bartíková.
Majitel připustil, že je možné, že podkopal základy, které chtěl izolovat. Dům byl v současnosti neobývatelný. Vzhledem k tomu, že se nikomu nic nestalo a nikomu nevznikla žádná další škoda na majetku, nebudou policisté v tomto případě prozatím provádět další šetření.