Velká cena oslaví půlstoletí | E15.cz

Velká cena oslaví půlstoletí

Share on Facebook Messenger
Nadcházející víkend bude v Přerově patřit kolové. Město hostí hned dva turnaje.

Nejen tenisové a hokejové město. Přerov je i tradiční baštou kolové. Na už padesáté Velké ceně Přerova se v první listopadovou neděli utkají příznivci tohoto v Česku veleúspěšného sportu. Akci, která se čtvrtým rokem hraje jako memoriál Hynka Hlobila, bude v sobotu předcházet další, neméně zajímavý turnaj.

Přerovský talent

Nejlepší česká juniorská družstva se představí v sobotu od devíti hodin v přerovské Sokolovně. Memoriál Pavla Valentíka je třetím nominačním turnajem pro start na mistrovství Evropy 2010 v německém Ludwigslustu. Po turnajích v Chrastavě a v Liberci vede se dvěma vítězstvími dvojice MO Svitávka před ZJ Šitbořicemi a Spartakem Chrastavou. „V dresu prozatímního suveréna se představí i přerovský hráč Petr Šístek. Ten se svou výkonností zařadil do reprezentačního týmu juniorů,“ upozorňuje Petr Hambálek z pořádajícího Spartaku Přerov.

Cizinci nepřijedou

Na počest Hynka Hlobila, zakladatele cyklistického oddílu v Přerově, se v neděli odehraje padesátá Velká cena. Kromě domácího Spartaku se na hřišti objeví Dukla Brno, Prima Nezamyslice, Spartak Chrastava, Sokol Zlín, TJ Šitbořice, MO Svitávka a Milo Olomouc. „Zvali jsme i družstva ze Slovenska. Ta nakonec, s ohledem na blížící se mistrovství světa v portugalské Taviře, odřekla. Německé i rakouské týmy měly zase příliš vysoké požadavky,“ vysvětluje Hambálek absenci zahraničních družstev.
Turnaj se bude hrát na dvě čtyřčlenné skupiny, v nichž si to týmy rozdají každý s každým na dvakrát pět minut. Vítěz skupiny A odehraje semifinále s druhým ze skupiny B a naopak. Stejně jako sobotní turnaj začíná i ten nedělní od devíti hodin v Sokolovně na Brabansku.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.