Velké Dářko obsadí Hroši a Jezevci. Na dračích lodích | E15.cz

Velké Dářko obsadí Hroši a Jezevci. Na dračích lodích

Na hladině rybníka se bude v sobotu prohánět téměř šedesát „dračích“ posádek.

Plameňáci, Plovoucí jezevci, Hroši, Choboty. To není přehled osazenstva jihlavské zoo, ale názvy některých posádek dračích lodí. Ty se v sobotu 21. srpna utkají na Velkém Dářku. Břehy rybníka budou v obležení příznivců dračích lodí. Organizátoři očekávají účast až pěti tisíc lidí, zhruba dvanáct set z nich budou tvořit samotní závodníci.

„Zakládáme si na tom, že naše akce je víc než jen závody dračích lodí. Protože pro děti i dospělé máme bohatý doprovodný program zakončený obrovským ohňostrojem,“ vyzdvihuje programový šéf a moderátor akce Roman Dopita.

Rozjížďky jsou na programu už od 10 hodin, finále přijde na řadu kolem šesté. Celodenní doprovodný program potrvá až do půlnoci, zakončí jej od 22 hodin show plná pyrotechniky nad hladinou rybníka a koncert skupiny Metanoon.

Čím dál víc rostoucí obliba dračí akce přináší na organizátory větší nároky. Proto přistoupili k několika zásadním změnám.

„Při dobrém počasí očekáváme čtyři až pět tisíc lidí,“ tvrdí Dopita. „Závodit se bude nově podél hráze. Bude to jednodušší pro závodníky, protože když fouká, tak je to většinou ze zadní strany Dářka směrem ke Škrdlovicím,“ dodává jeden z hlavních pořadatelů.

Do minulého týdne se přihlásilo celkem 59 posádek, což je rekordní číslo. Víc než šedesát lodí s více než 1200 závodníky už kapacita stejně nedovoluje. Diváci uvidí souboje mužů a žen s pádly hned ve čtyřech kategoriích – Liga Vysočiny, Firmy, Ženy a Dragonboat Grand Prix.

„Novinkou je, že Grandprix se pojede i v neděli dopoledne na kilometrové trati, ovšem už bez programu,“ dodává šéf akce Vladimír Ehl.

Vítěznou posádku nejobsazenější kategorie Liga Vysočiny čeká jedna z novinek. „Michal Olšiak vytvořil novou putovní cenu, obří hlavu draka,“ prozrazuje Dopita. Ale pádla do vody nemusí odhazovat ani ti, co dojedou jako poslední. Největší coubertinovci se můžou těšit na obrácený skleněný dračí pohár.

Masová akce s sebou přináší dopravní omezení. Bez povolení nebude možné jet z hlavní silnice od Škrdlovic k hrázi. Pořadatelé zajistili ze Žďáru kyvadlovou dopravu. Autobusy na Dářko pojedou ze žďárského nádraží v 10.00 a ve 13.00, zpátky se dostanete ve 13.45 a 19.30. Vstupné stojí rovnou stovku, děti zaplatí polovic.

PROČ PŘIJET NA DRAČÍ LODĚ

- od 10 hodin do 18 se utkají 21členné posádky na dračích lodích
- děti rozptýlí program s divadlem a soutěžemi
- v poledne se chystá recesistické představení „Okupace Dářka“ sovětskou armádou
- bohatý program ozvláštní breakdance, šerm či čarování s ohněm a hady
- celou sobotu zakončí megaohňostroj a koncert skupiny Metanoon
Kompletní program na www.velkedarko.eu

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.