Vlčková má formu. A teď už i titul

Cyklistka Veronika Vlčková sklízela vavříny na silnici. Teď pošilhává po horském úspěchu.

Tři starty při republikovém šampionátu proměnila klatovská talentovaná cyklistka Veronika Vlčková na dvě medaile. Zlato a stříbro reprezentantka Policejního sportovního klubu Klatovy ukořistila v Boskovicích při mistrovství v silniční cyklistice žáků a kadetů. Úspěšné tažení načala stříbrem. Pouhých deset vteřin ztrácela Veronika Vlčková na vítězku Janu Machačovou v cíli v časovce jednotlivců.

„Trať byla samý kopec a ty Jana umí. I když já v nich také nejsem úplně špatná, Jana je lepší,“ vysekává poklonu vítězce dvanáctikilometrového závodu nakonec stříbrná čtrnáctiletá závodnice Vlčková. Obě zmiňované medailistky pak potvrdily roli favoritek v čtrnáctikilometrové časovce dvojic. „Měly jsme skvělý průměr 41,2 kilometrů za hodinu,“ chlubí se zlatá Vlčková. Ta chtěla vylepšit časovkářské medailové tažení při závodě s hromadným startem. Ale na pětatřiceti náročných kilometrech vybojovala šesté místo.

„Chtěla jsem medaili,“ přiznává klatovská závodnice. „Jela jsem dobře. Ale na posledním kopci mě chytily křeče. V závěrečném spurtu nás bylo v balíku asi sedm, a já to prostě lépe nezvládla,“ lituje. „Ale jsem asi spokojená,“ nepříliš přesvědčivě tvrdí závodnice, která teď přesedlá na horské kolo. Čekají ji dva poslední závody Českého poháru, který má skvěle rozjetý. Je zatím druhá. „Chci stříbro určitě udržet,“ je odhodlaná klatovská bojovnice.