Výbuch v obchodním domě: mrtvý a tři zranění | E15.cz

Výbuch v obchodním domě: mrtvý a tři zranění

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Krnovským obchodním domem otřásl výbuch. Při něm zemřel muž, který se pokusil přepadnout směnárnu. Několik policistů je zraněno.

Krátce před půl třetí odpoledne přepadl směnárnu v krnovském obchodním centru Prior na Zámeckém náměstí neznámý muž s trhavinou. Na místo vyrazili policisté. Během jejich zásahu však centrem Krnova otřásla exploze. Nikdo zatím neví, jestli trhavinu muž odpálil záměrně, nebo šlo o nešťastnou náhodu. Policie místo neprodyšně uzavřela, vyšetřování okolo sledují desítky zvědavců.
„Ve 14.20 bylo na linku 158 ohlášeno přepadení směnárny. Na místo vyrazila policejní hlídka, během jejího zákroku však došlo k výbuchu. Zatím nevíme, co a jak vybouchlo, vyšetřování právě probíhá,“ uvedl policejní mluvčí Miroslav Pech. Pravděpodobný pachatel přepadení při výbuchu zemřel, několik policistů je zraněno. Jednoho z nich musel s vážnými poraněními transportovat vrtulník do ostravské fakultní nemocnice. „Má těžce zraněné horní končetiny a tlakové poranění po výbuchu. Přijali jej na urgentním příjmu fakultní nemocnice v Porubě,“ informoval mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.
Záchranáři také převezli dva zraněné do krnovské nemocnice. „Je však možné, že zraněných bylo více, kromě našich dvou posádek zasahovaly i sanity privátních přepravců. Mohly do nemocnice převézt pacienty s lehčím zraněním,“ dodal Humpl.
Mluvčí krnovské nemocnice Eva Kijonková uvedla, že nemocnice ošetřila tři pacienty. Dva policisty a jednoho člena ochranky přepadené směnárny. „U obou policisů lékaři zatím diagnostikovali středně težká poranění. V tuto chvíli probíhají další vyšetření k vyloučení vážnějších zranění a komplikací. Třetí muž má zranění lehčího charakteru. Všichni pacienti byli na urgentní příjem krnovské nemocnice přivezeni při vědomí. V případě obou policistů nemůžeme vyloučit, že bude nutná operace,“ popsala Kijonková.
Obchodní dům policisté zavřeli, obehnali policejní páskou a případ vyšetřují. „Je to tu rozmetáno na kousky. Zatím nevíme, zda vybouchl granát nebo jiná trhavina,“ vysvětlil mluvčí Pech.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.