Výstavba brněnského H-parku s obchody a sklady se odsouvá | E15.cz

Výstavba brněnského H-parku s obchody a sklady se odsouvá

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Výstavba jednoho z největších developerských projektů v Brně H-parku, který má stát v rozvojové lokalitě v Heršpické ulici, se odsouvá na příští rok. Investor Raiffeisen Leasing Real Estate čekal, až pronajme více prostor. Aktuálně je obsazeno asi 60 procent areálu, který chce asi za 200 milionů korun postavit, řekl Hynek Stupák z Raiffeisen Leasing Real Estate.

Firma zatím upravila terén prostoru, kde mají obchodní a skladovací plochy vzniknout. Stavět chce začít na jaře, hotovo má být do konce příštího roku. H-park má vzniknout v atraktivní zóně poblíž centra Brna. Konkurovat bude například společnosti CTP Invest, která firmám ve stejné lokalitě volné prostory také nabízí. Nový areál bude mít asi 8000 čtverečních metrů. Raiffeisen Leasing Real Estate následně plánuje další rozvoj lokality, která má napojení na dálnici D1. „Pro druhou fázi projektu počítáme pouze s kancelářskými prostorami,“ uvedl Stupák.

Většinu průmyslových i kancelářských prostor v Brně nabízí firmám developer CTP Invest. Odborníci předpokládají, že příchod nového investora přinese na trh oživení. Lokalita průmyslové zóny kolem Heršpické ulice je pro investory atraktivní. CTP Invest zde vybudoval Spielberk Office Centre, v němž sídlí mnoho firem, mimo jiné AVG Technologies nebo Miele. Staví také administrativní budovu, která je nyní s 85 metry nejvyšší v Brně. Vystřídat ji má v tomto směru další plánovaná investice v prostoru - AZ Tower investora eTower. Firma plánuje postavit mrakodrap vysoký 109,5 metru.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video