Zabíjela odražená kulka? | e15.cz

Zabíjela odražená kulka?

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Zdálo se, že policista v Řeporyjích nepřežil přestřelku s redicivistou. Zřejmě to bylo jinak.

Přestřelka v Řeporyjích, po níž zůstali dva mrtví, se možná odehrála jinak, než se původně zdálo. Policisté vyjeli 16. září k hotelu U České koruny na základě informace, že se tam skrývá nebezpečný recidivista. Osmadvacetiletý muž, který měl nastoupit do vězení, však strážcům zákona začal unikat v kradené oktávii. Při zběsilé jízdě ulicí Hasičů pachatel narazil do lampy veřejného osvětlení. Sled dalších události už je nejasný.

Protože se na místě nenašla zbraň pachatele, prvotní verze dostala trhlinu a případu se ujala Inspekce ministerstva vnitra. „Do skončení vyšetřování vám nemůžu říct k případu ani slovo. Potrvá to nejméně měsíc,“ ukončila hovor mluvčí inspekce Martina Lídlová.

Přihlásili se svědci

„Nejsme oprávnění se k případu vyjadřovat,“ prohloubila mlčení policejní mluvčí Eva Miklíková. Její kolegyně Iva Knolová přitom těsně po události mluvila o přestřelce mezi recidivistou a policisty.

Podle neoficiálních zdrojů sílí podezření, že policistu zasáhla zbloudilá nebo odražená kulka kolegy. Tuto verzi potvrdili i dva svědkové, mladý muž a žena, kteří v době policejního zásahu seděli v autě s pachatelem a dobrovolně se přihlásili policii.

„Nikdo z nás nestřílel, žádnou zbraň jsme neměli,“ uvedla dvojice pro televizi Nova.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video