Zájem o výkupy nemovitostí realitními kancelářemi roste | E15.cz

Zájem o výkupy nemovitostí realitními kancelářemi roste

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Peníze na ruku do několika dnů jsou největším lákadlem pro ty, kterým tíživá finanční situace přerostla přes hlavu. Velké realitní kanceláře už déle než rok a půl nabízejí rychlý výkup nemovitosti. Ten meziročně stoupl o více než 94 procent. Zájem o takové služby je na celém území České republiky.

Klient nás osloví, když potřebuje nutně peníze a chce nemovitost vykoupit. Makléř udělá na místě předběžné posouzení, fotografie a vezme dostupnou dokumentaci. Oddělení Výkupů a půjček provede podrobný scoring majitele a vyhodnocení prodejnosti nemovitosti. Pokud klient souhlasí s nabídnutou cenou, obratem připravíme smlouvy, kde dohodneme podmínky výplaty peněz a předání nemovitosti. Celý postup se dá zrealizovat během pár dní, maximálně do týdne může být vše vyřízeno,“ uvedl Miroslav Jonáš, spolumajitel realitní kanceláře M&M reality.

#####Pestrá směs majetku realitních kanceláří

Do majetku realitních kanceláří se tímto způsobem dostává celá škála věcí - od ovocného sadu přes starý zámek, rybník či letitou výrobní halu, po kterých je poptávka minimální, až po takzvané rychloobrátkové zboží. Tím jsou v realitní branži zejména menší byty, starší rodinné domy (nejlépe do 2,5 milionu korun) a atraktivní stavební pozemky. „Typickým nabízejícím zboží do výkupu je každý, kdo nutně potřebuje peníze. Počínaje člověkem se základním vzděláním až po manžele, kdy jeden je lékař a druhý právník. Cena vykupované nemovitosti je samozřejmě o něco nižší než reálná tržní cena - v průměru se dá hovořit o 30procentním snížení ceny. Nižší než průměrné snížení je v případě snadno prodejného zboží bez právních komplikací, naopak u neatraktivních objektů s komplikovanými právními stavy je snížení ceny kvůli obtížné prodejnosti vyšší, než jak by mohla tržní cena na první pohled vypadat,“ shrnul Miroslav Jonáš.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video