Zakladatel SkyPickeru Oliver Dlouhý vydělal přes deset miliard, má i slavné sourozence

Oliver Dlouhý, utajený bratr herců Michala a Vladimíra Dlouhých, v Show Jana Krause

Oliver Dlouhý, utajený bratr herců Michala a Vladimíra Dlouhých, v Show Jana Krause Zdroj: Tv Prima

Skypicker
letadlo CASA
Letadlo Swift air MD 83
Letadlo aerolinek Transasia
5
Fotogalerie

Jeho jméno plní přední strany ekonomických rubrik po celém světě. O nejmladším bratrovi herců Michala a Vladimíra Dlouhých se přitom dlouho nic nevědělo, nevydal se v jejích šlépějích. Podniká a majetek Olivera se počítá na miliardy.

Když se tatínek Vladimíra a Michala s jejich matkou rozvedl a založil novou rodinu, zůstali v kontaktu. „Dokonce když se jejich otci narodil v roce 1988 třetí syn Oliver, Vladimír narození o třicet let mladšího bratra oslavoval v Divadle Na zábradlí,“ řekla rodinná známá.

Všichni tři bratři podle ní drželi při sobě, navzájem se podporovali a sledovali svoje osudy. Nejmladší ze sourozenců Dlouhých, o kterém jeho bratři ale nikdy moc nemluvili, se nevydal na hereckou dráhu. Živil se prodejem borůvek u hranic s Rakouskem a dovážel elektronické cigarety nebo vyráběl jukeboxy.Kariéru ve velkém světě byznysu si nastartoval tím, když sháněl levné letenky do Portugalska. „Trvalo mi to několik dní, než jsem našel nejlevnější spojení,“ prozradil v Show Jana Krause. „Pak jsem přišel s unikátním nápadem udělat aplikaci, která by takové vyhledávání zrychlila,“ dodal Oliver.

Založil úspěšný vyhledávač letenek (Skyapicker, dnes Kiwi), který pracuje na principu algoritmu, jenž vyhledává lety všech dopravců, i těch, kteří mezi sebou jinak nespolupracují. „Výsledkem je řada levných letů, které na sebe navazují. V některých případech je letenka dokonce levnější až o 50 či 90 procent,“ upřesňuje.

Dokončení článku najdete na webu Blesk.cz >>>