Zakladatel SkyPickeru Oliver Dlouhý vydělal přes deset miliard, má i slavné sourozence | E15.cz

Zakladatel SkyPickeru Oliver Dlouhý vydělal přes deset miliard, má i slavné sourozence

Milan Kipeť, Veronika Kynclová

Jeho jméno plní přední strany ekonomických rubrik po celém světě. O nejmladším bratrovi herců Michala a Vladimíra Dlouhých se přitom dlouho nic nevědělo, nevydal se v jejích šlépějích. Podniká a majetek Olivera se počítá na miliardy.

Když se tatínek Vladimíra a Michala s jejich matkou rozvedl a založil novou rodinu, zůstali v kontaktu. „Dokonce když se jejich otci narodil v roce 1988 třetí syn Oliver, Vladimír narození o třicet let mladšího bratra oslavoval v Divadle Na zábradlí,“ řekla rodinná známá.

Všichni tři bratři podle ní drželi při sobě, navzájem se podporovali a sledovali svoje osudy. Nejmladší ze sourozenců Dlouhých, o kterém jeho bratři ale nikdy moc nemluvili, se nevydal na hereckou dráhu. Živil se prodejem borůvek u hranic s Rakouskem a dovážel elektronické cigarety nebo vyráběl jukeboxy.Kariéru ve velkém světě byznysu si nastartoval tím, když sháněl levné letenky do Portugalska. „Trvalo mi to několik dní, než jsem našel nejlevnější spojení,“ prozradil v Show Jana Krause. „Pak jsem přišel s unikátním nápadem udělat aplikaci, která by takové vyhledávání zrychlila,“ dodal Oliver.

Založil úspěšný vyhledávač letenek (Skyapicker, dnes Kiwi), který pracuje na principu algoritmu, jenž vyhledává lety všech dopravců, i těch, kteří mezi sebou jinak nespolupracují. „Výsledkem je řada levných letů, které na sebe navazují. V některých případech je letenka dokonce levnější až o 50 či 90 procent,“ upřesňuje.

Dokončení článku najdete na webu Blesk.cz >>>

Autor: Milan Kipeť, Veronika Kynclová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.