Zastupitelé Prahy 10 schválili záměr koupit stadion Bohemians | E15.cz

Zastupitelé Prahy 10 schválili záměr koupit stadion Bohemians

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Městská část Praha 10 bude usilovat o koupi vršovického stadionu Ďolíček od majitele Bohemians Real a.s. za odhadní cenu 84,5 milionu korun, schválilo zastupitelstvo. Základní rekonstrukce vršovického Ďolíčku bude stát asi 35 milionů korun. Další dvě etapy oprav si podle architektonické studie vyžádají zhruba 350 milionů korun.

Budoucí nájemce, klub Bohemians 1905, by se podle návrhu měl zavázat k platbě ročního nájemného ve výši pěti procent z celkové investice, kterou do stadionu radnice vloží. Do kasy městské části by se tak měly peníze za nákup a rekonstrukci stadionu vrátit za 20 let, řekl zastupitel Prahy 10 Petr Vozobule (Desítka pro domácí), který má záchranu Ďolíčku na starosti. Samotná koupě stadionu by mohla být uzavřena do poloviny příštího roku. Vozobule ale připouští, že jednání nebudou snadná, neboť současný majitel doposud prodej za odhadní cenu odmítal.
Zasedání zastupitelstva provázela bouřlivá atmosféra. Přišlo několik desítek lidí, hlavně příznivců klubu Bohemians 1905, většina fanoušků a obyvatel se ale do zasedací místnosti nevešla a museli sledovat zasedání na obrazovce na chodbě. Nesouhlasné výkřiky provázely vystoupení zastupitelů za TOP 09, kteří s koupí stadionu nesouhlasili. „Městská část by neměla z principu kupovat žádný stadion. To je věc, která městské části nepřísluší,“ řekl v diskusi Jindřich Nepevný (TOP 09).
„Bohemka je rodinné stříbro Prahy 10,“ oponoval starosta Milan Richter (ODS). „Jsem přesvědčen, že naší povinností je postavit se tomu čelem a udělat vše pro to, abychom stadion zachránili,“ doplnil. Zastupitelé schválili, že o návrhu na koupi budou hlasovat jednotlivě a po jménech. Pro návrh nakonec hlasovalo 26 zastupitelů, proti bylo pět z TOP 09. Ďolíček stojí ve Vršovicích od roku 1932. Ročně jej navštíví 100 000 lidí.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video