Zbraně Al Caponeho a Bonnie a Clydea vynesly přes milion dolarů | E15.cz

Zbraně Al Caponeho a Bonnie a Clydea vynesly přes milion dolarů

Ilustrační foto - revolver Colt ráže .45 (Foto: Profimedia)
Ilustrační foto - revolver Colt ráže .45 (Foto: Profimedia)
• 
ZDROJ: Profimedia

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
V aukci, kterou v noci na dnešek pořádala americká aukční síň RR Auction, se celkem dražilo 134 artefaktů, jejichž celková cena se vyšplhala na 1,1 milionu dolarů (asi 21,6 milionu korun).

Z toho více než půl milionu dolarů vynesly dvě zbraně, které kdysi patřily slavnému gangsterskému páru Bonnie Parkerové a Clydu Barrowovi. Těm patřily zhruba dvě třetiny prodávaných věcí. Pod kladívko ale šly i předměty dalších nechvalně známých zločinců, jako byl Al Capone, Pretty Boy Floyd a John Dillinger.

Revolver Colt ráže 38 byl oblíbenou zbraní Bonnie a pistole stejné značky ráže 45 patřila Clydeovi. Oba měli zbraně u sebe, když zahynuli v roce 1934 na silnici v Louisianě, kde na ně čekala skupina policistů. Bonnie měla revolver připevněný náplastí na vnitřní straně stehna a Clyde měl pistoli za opaskem. Nyní se Bonniin revolver prodal za 264 tisíc dolarů (asi 5,17 milionu korun) a stal se nejdražší položkou aukce. Clydeův kolt vydražil tentýž anonymní kupec za 240 tisíc dolarů.

Zlaté kapesní hodinky, které měl Clyde v době smrti u sebe, se prodaly za 36 tisíc dolarů a stříbrný dolar, jenž se mu po smrti našel v kapse, vynesl 32 tisíc dolarů.

Bonnie a Clyde se seznámili v roce 1930 v Texasu. Je jim připisováno 13 vražd a řada přepadení bank, únosů a vloupání v období 1932-1934. Jejich příběh byl předlohou známého filmu Arthura Penna z roku 1967, kdy gangstery hráli Warren Beatty a Faye Dunawayová. V době smrti bylo Bonnie 23 let, Clyde byl o dva roky starší.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video