Zdeněk Svěrák vydává knižně své tři filmové scénáře | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Zdeněk Svěrák vydává knižně své tři filmové scénáře

Zdeněk Svěrák vydává knižně své tři filmové scénáře
Zdeněk Svěrák vydává knižně své tři filmové scénáře
• 
ZDROJ: Profimedia.cz
Herec, scenárista a spisovatel Zdeněk Svěrák připravil knížku ze svých filmových scénářů. Pod názvem Filmové příběhy ji vydává nakladatelství Fragment, které vydalo i jeho velmi úspěšné povídkové knihy.

Filmové příběhy zahrnují beletristické zpracování scénářů k filmům Kolja, Obecná škola a Vratné lahve. Doplňuje ji povídka Po strništi bos, podle níž se jmenovala předchozí Svěrákova kniha.

Je to autorova vzpomínka na dětství, která na své filmové zpracování teprve čeká, řekla ČTK za nakladatele Veronika Sonnková. Doplnila, že povídkových knih Zdeňka Svěráka se prodalo více než 250.000 kusů. Autor za všechny tři získal v letech 2008 (Povídky), 2011 (Nové povídky) a 2014 (Po strništi bos) ocenění Český bestseller. Knížka Po strništi bos dostala i Cenu čtenářů v soutěži Magnesia Litera.

Nová kniha Zdeňka Svěráka Filmové příběhyNová kniha Zdeňka Svěráka Filmové příběhyAutor:

V jedné z čtenářsky nejúspěšnějších knih loňského roku vypráví Svěrák své vzpomínky optikou sedmiletého chlapce. „Abych se do toho vpravil, při procházce liduprázdným krajem jsem si na polní cestě klekl. Měl jsem přece ve svých sedmi osmi letech ty oči, co mám teď, akorát byly níž,“ řekl již dříve o knížce Svěrák. „V knížce vyprávím o tom, jak byl malý kluk přesazen z města na venkov a co to udělalo s jeho duší. Jsem to já a nejsem to já. Je to mozaika, v níž jsou některé kamínky pravé a jiné přidané. Ale vy byste neměli poznat, který je který,“ doplnil Svěrák.

Novou knížku pokřtí 10. října na Podzimním knižním veletrhu v Havlíčkově Brodě a 14. října v knihkupectví v obchodním domě Quadrio v Praze.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!