Glosa Petra Peška: Bruselské tápání | E15.cz

Glosa Petra Peška: Bruselské tápání

Petr Pešek

Dělají toho málo, zní kritika vůči orgánům EU v souvislosti s koronavirovou krizí. Anebo naopak – vrtají se i do toho, do čeho jim nic není.

V tomto duchu se nesly i reakce na zprávu, že Evropská komise se teď hněvá na Česko (a Dánsko s Rakouskem) kvůli jednostrannému uvolňování restrikcí. Šlo sice jen o vyostřenou verzi spíše úvahového článku serveru Politico.com, ale možné to je. Šéfka Evropská komise Ursula von der Leyenová nesla nelibě už nekoordinované zavírání hranic. A určitě se jí nelibí ani to, že některé země ignorují její koronavirou „exit strategy“, s níž teprve chce přijít.

Někdy je ale lepší mlčet. Unijní orgány v počátku pandemie zaspaly a bez těchto „jednostranných“ opatření by se koronavirus šířil ještě víc. Brusel přitom i pomohl, když změnil pravidla, aby se na zvládnutí krize mohly využít i peníze původně určené na jiné účely. Jistě, peníze původem z členských států. Ale i to se počítá.

 

Podpořte E15 v anketě Křišťálová lupa

Deník E15 byl nominován v anketě Křišťálová Lupa 2020 o nejlepší zpravodajský web v Česku. Podpořte nás svým hlasem - ZDE.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!