Kurier: Špatné načasování | E15.cz

Kurier: Špatné načasování

ilustrační foto
ilustrační foto
• 

Kurier

Udeřila hodina krasořečníků a překrucovačů historie. Za ztrátu nejvyššího ratingu může prý všechno možné. V první řadě samozřejmě zlými mocnostmi řízená americká ratingová agentura – naopak v žádném případě vlastní selhání.

Agentura Standard & Poor’s přitom neudělala nic jiného, než že potrestala od počátku diletantský přístup k řešení dluhové krize a ukázala evropským a rakouským politikům žlutou kartu. Doslova mluví o „stále se šířící a přiostřující finanční krizi v eurozóně“, na niž chybí dostatečná reakce.

Nicméně výtky, že snížení ratingu přichází v nejhorším myslitelném okamžiku, agenturu ušetřit nelze. Těsně před ním přišly první náznaky optimistických zpráv ze Španělska i z Itálie, burzy začaly nacházet novou naději. To však agenturu nezajímalo. Snížení francouzského ratingu pak dostává pod tvrdý tlak evropský záchranný deštník. Německo teď ponese na svých bedrech ještě větší část evropského údělu. Jak dlouho to Angela Merkelová bude ochotná vydržet, je ve hvězdách.

Autor: Kurier

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.