Tereza Zavadilová: Kdo s čím zachází | E15.cz

Tereza Zavadilová: Kdo s čím zachází

Andrej Babiš
Andrej Babiš
• 
ZDROJ: ctk
Tereza Zavadilová

Tereza Zavadilová

Postavit politickou kariéru na boji s korupcí může být nevděčná věc. Policie viní několik lidí a také firmu Agrotec z holdingu Andreje Babiše z pletich kolem tendrů České pošty.

A jeden z pochybných tendrů se odehrál v době, kdy Agrotec šéfovala dvojka ANO Jaroslav Faltýnek. Ani on, ani Babiš zjevně nepovažují podezření za závažná. Faltýnek uvedl, že „ctí presumpci neviny“. Což lidé dělávají, především ve vztahu k vlastní vině. Obvykle hovorný Babiš neřekl nic.

Ministr financí přitom vynechal jen málo příležitostí kopnout si do politických konkurentů při sebemenším stínu korupce. I selhání jednotlivce byl vždy „důkaz, že tradiční politické strany jsou zkorumpované“. Na rozdíl od ANO. Jenže hrát si na partu čistých by měli jen lidé, kteří se opravdu nikdy neušpinili. Jinak riskují, že je dožene, co sami vyvolali. Nebylo by to poprvé. Třeba Vít Bárta by mohl vyprávět.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.