The Wall Street Journal: Jak získat AAA zpět? | E15.cz

The Wall Street Journal: Jak získat AAA zpět?

The Wall Street Journal

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Snížení úvěrového ratingu by mělo být vládou vnímáno jako profackování. Agentura Standard & Poor’s v zásadě říká, že neexistuje koherentní dlouhodobý plán řešení vládních fiskálních deficitů. Ministerstvo financí odpovědělo obviněním agentury z nekompetentnosti a nedůvěryhodnosti. Zařadilo se tak po bok Silvia Berlusconiho, který na varování S&P a Moody’s reagoval policejní razií.

Mnohem vhodnější odpovědí by však bylo přidržet se pěti výstupů excelentní zprávy prezidentovy dluhové komise z roku 2010: za prvé provést strukturální reformy výdajových programů, za druhé snížit mezní daňová pásma u daně z příjmů fyzických osob, za třetí vyrovnávat v duchu Reaganovy daňové reformy z roku 1986 snížení sazeb postupným osekáváním dotačních položek, včetně dotací hypotečních úroků, zaměstnaneckých výhod, nemluvě o dotacích na etanol, za čtvrté zrušit neefektivní korporátní daň a daň z nemovitosti a konečně za páté: zavést plošnou daň typu DPH se sazbou deset procent.

Autor: The Wall Street Journal

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.