USA Today: Třicet osm statečných | E15.cz

USA Today: Třicet osm statečných

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: profimedia.cz

USA Today

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Jestli chcete ztratit všechny iluze o tom, že Kongres může někdy vyřešit problémy tohoto národa, je jednou z účinných cest sledování každoroční debaty o federálním rozpočtu. Ta, která proběhla ve Sněmovně reprezentantů minulý týden, se odehrála v době, kdy se rozpočtové deficity a veřejný dluh stávají čím dál naléhavější hrozbou, jež může přerůst v národní krizi. A co sněmovna udělala? Nic.

Demokraté přišli s rozpočtem, který nezískal jediný republikánský hlas. Republikáni přišli s rozpočtem, který nezískal hlas jediného demokrata, ale prošel dál, protože republikáni mají sněmovní většinu. Samozřejmě narazí v demokraty ovládaném Senátu. V tomto depresivním procesu není mnoho hrdinů, ale našli jsme skupinku 38 kongresmanů (22 demokratů a 16 republikánů), kteří hlasovali pro kompromisní alternativní rozpočet založený na doporučeních fiskální komise prezidenta Obamy. To je ukázka přístupu, který by měl Kongresu vládnout.

Autor: USA Today

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.