Zápisník Dušana Kütnera: Rozum občas zvítězí | E15.cz

Zápisník Dušana Kütnera: Rozum občas zvítězí

Zápisník Dušana Kütnera: Rozum občas zvítězí
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Martin Přibyl

Dušan Kütner

Dobrá zpráva pro příznivce vyvěšování vlajek Tibetu a vůbec všech, kteří nehoví vkusu a nátuře pročínsky zaměřeného prezidenta Miloše Zemana. Podle soudu totiž policie neměla právo nařizovat jejich sundání z kanceláře v dohledu čínského prezidenta Si Ťin-pchinga ubytovaného v pražském hotelu Hilton. Zdravý rozum zase jednou vyhrál. Kdo ale ví, jak dlouho bude rozum v dnešní dezinterpretační době na další vítězství čekat.

Na realitním trhu se objevují názory očekávající splasknutí realitní bubliny v tuzemsku. To jsou nadějné zprávy pro skupinu lidí, kteří si byt nestihli koupit, a jen nevěřícně zírají na stálý nekonečný růst cen. Jejich pokles by jim sice trochu pomohl, ale snížení o padesát procent jako v Irsku v době krize se asi stejně čekat nedá, stejně jako skutečně pořádná změna,která by zvýšila možnost nájemního bydlení v České republice... takže je to vlastně stejně jedno.

NASA dostala befel od amerického prezidenta Donalda Trumpa znovu se vrátit na Měsíc a pak rovnou hrr na Mars. A nebude to jen taková návštěva zemského satelitu s pár skoky v nízké atmosféře a focení u vlajky, ale rovnou vybudování základny pro cesty na čtvrtou planetu sluneční soustavy. Milovníci Hvězdných válek či Star Treku se právem těší na zhmotnění svých filmových představ. Ale kdoví – než základna vznikne, nejspíše už mnozí z nynějších příznivců dotyčných filmových děl stejně budou mnohem dál… tedy na pravdě boží.

Policie neměla právo nařizovat sundání tibetských vlajek, rozhodl soud

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Články odjinud