Zápisník Jany Havligerové: Hlavně z politiky neexnout | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Zápisník Jany Havligerové: Hlavně z politiky neexnout

Jana Havligerová

Jana Havligerová

Nejdiskutovanější výrok týdne, kterého se dopustil šéf lidovců Pavel Bělobrádek, jsem chtěla pominout. Ale nemohu, je to dost osobní. Náš pejsek umřel. Umíral doma… Samozřejmě jsem si okamžitě vzala na sebe plandající sukni, do nosu si dala náušnici a na krk pověsila korálky. Upravit se do stavu vychrtlosti jsem tak nahonem nestihla.

Mýdlo na Hradě nebude. Akce měla být reakcí na oslavu narozenin, kterou si v prostorách sídla králů uspořádal kancléř Vratislav Mynář, a na výrok Jiřího Ovčáčka v ČT, že na Pražském hradě může mít večírek každý. Nebude, Hrad si stanovil takové podmínky, že by pořadatel Petr Horký nemohl slib, na který vybral sedm set tisíc korun, splnit. Časy i mravy se mění, heslo „Chléb a hry“ už je vyčpělé. Ovčáček by si měl zapamatovat: pro plebs žádný chleba a hry ani za jeho peníze.

Zápisník Jana Vávry: Revoluce bez gilotin

Volební lídr sociálních demokratů Lubomír Zaorálek si v pražské zoologické zahradě vyzkoušel, jak mu to běhá. Při prvním pokusu byl rychlý jako krocan. To sedí. Kdo zná ministra zahraničí z veřejných projevů, hlavně těch parlamentních, ví, že šéf české diplomacie se umí durdit pořádně.

A nakonec standardní předvolební varování. Provoz na tuzemských komunikacích opět zhoustne. Nejen proto, že končí prázdniny. České silnice budou křížem krážem brázdit i nejrůznější vehikly politických stran. Tak zbystřete, a hlavně si zachovejte přehled a nadhled.

Zápisník Pavla Otta: Všechno při starém

Lidovci lákají voliče na dostupné obecní byty. Učitelům navíc slibují platy přes 40 tisíc

Babiše drží při životě tým expertů, vaz mu můžou zlomit volební debaty, říká politolog Šaradín

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!