Zápisník Petry Jansové: Sláva architektonickým soutěžím | E15.cz

Zápisník Petry Jansové: Sláva architektonickým soutěžím

Petra Jansová

Malostranské náměstí se začne měnit. Pražští radní na revitalizaci nepříliš reprezentativního prostoru vyčlenili 73,5 milionu korun. Ubude zde aut a přibude zeleň. Podoba vzešla ze soutěže, jedné z prvních, které vypsal pražský IPR. A stejným způsobem, tedy výběrem odborné poroty, se budou postupně měnit všechna pražská náměstí. Tento způsob je nesporně tím nejvhodnějším, takže jen tak dál.

V uplynulých dnech se rozhodlo i o prodeji zhruba 17 tisíc metrů čtverečních pozemků na Rohanském ostrově. Sekyra Group zde plánuje v první fázi postavit dvě kancelářské budovy a tři bytové domy. I jejich podoba, jak jinak, vzešla z architektonické soutěže.

Kvalitní architektura stejně jako umění se nicméně dá obdivovat naštěstí i během aktuálních omezení. Skvělé jsou například záznamy přednášek předních architektů přenášené on-line z pražského Centra architektury a městského plánování. Milovníci umění si pak mohou projít desítky významných muzeí a galerií po celém světě. Takže zamiřte třeba do MoMA a přestaňte myslet na to, že se nikam nesmí.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!