Zápisník Petry Jansové: Sláva architektonickým soutěžím | e15.cz

Zápisník Petry Jansové: Sláva architektonickým soutěžím

Petra Jansová

Petra Jansová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Malostranské náměstí se začne měnit. Pražští radní na revitalizaci nepříliš reprezentativního prostoru vyčlenili 73,5 milionu korun. Ubude zde aut a přibude zeleň. Podoba vzešla ze soutěže, jedné z prvních, které vypsal pražský IPR. A stejným způsobem, tedy výběrem odborné poroty, se budou postupně měnit všechna pražská náměstí. Tento způsob je nesporně tím nejvhodnějším, takže jen tak dál.

V uplynulých dnech se rozhodlo i o prodeji zhruba 17 tisíc metrů čtverečních pozemků na Rohanském ostrově. Sekyra Group zde plánuje v první fázi postavit dvě kancelářské budovy a tři bytové domy. I jejich podoba, jak jinak, vzešla z architektonické soutěže.

Kvalitní architektura stejně jako umění se nicméně dá obdivovat naštěstí i během aktuálních omezení. Skvělé jsou například záznamy přednášek předních architektů přenášené on-line z pražského Centra architektury a městského plánování. Milovníci umění si pak mohou projít desítky významných muzeí a galerií po celém světě. Takže zamiřte třeba do MoMA a přestaňte myslet na to, že se nikam nesmí.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery