ČEZ by na tom mohl být pohledem ceny akcií lépe (poradna E15 Premium) | E15.cz

Michal Semotan: Akcie ČEZ březnové ztráty odmazaly, mohly by se ale nacházet v lepší kondici

24. června 2020 • 11:00

Akcionáři ČEZ budou na pondělní valné hromadě schvalovat dividendu 34 korun za akcii a proberou i plánovanou stavbu nového dukovanského bloku. Za jak dobrou defenzivní investici se dají akcie ČEZ považovat v kontextu koronakrize i velkolepých plánů na rozvoj jaderné energetiky v Česku?

Akcie ČEZ bývají velmi častým tématem investorů na pražské burze. Jejich fundamentální nacenění vyznívá z mého pohledu příznivě a na první pohled by se dalo říci, že jsou ve srovnání s konkurencí poměrně levné. Solidní marže po růstu ceny elektřiny, přiměřené zadlužení, atraktivní dividenda – to vše je pozitivní. Společnost má však i negativní stránky.

Přístup k veškerému digitálnímu obsahu

Předplatit E15 Premium

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Investujte jako miliardáři

Koupit? Prodat? Investovat? Akcie, zlato, eura, dolary, exotické měny, bitcoin, pozemek, investiční byt, obrazy, fondy, forex , dluhopisy, start-up… Poraďte se s odborníky, kteří se starají o peníze miliardářům VIP Investiční poradna na e15.cz/premium

Své otázky posílejte pomocí formuláře na této stránce, snažte se popsat svůj problém co nejpřesněji. My je odborníkům předáme a odpověď zveřejníme bez vašich osobních údajů.

Disclaimer:

Informace obsahující názor, prognózu nebo úvahu redakce, konkrétní fyzické osoby (včetně, nikoli však výlučně poradců zaměřených na konkrétní obor), právnické osoby nebo jakékoli jiné osoby, nepředstavuje pokyn, doporučení nebo radu uživateli této stránky (dále jen „Uživatel“) a Uživatelé nejsou žádným způsobem vyzýváni k jejich respektování, ani nepředstavuje nabídku na poskytnutí jakékoli služby nebo na realizaci jakéhokoli obchodu. Takto publikované informace jsou adresovány široké veřejnosti a neberou v potaz osobní ani ekonomickou situaci, záměry a očekávání konkrétních Uživatelů a nemohou samy o sobě, ani ve spojení s jinými informacemi publikovanými v rámci Služby být podkladem pro kvalifikované rozhodnutí Uživatele nebo jakékoli jiné osoby a nemohou nahradit vlastní úvahu nebo konzultaci s odborníkem v dané oblasti. Takto publikované informace se zpravidla vztahují k situaci v místě a čase, kdy byly publikovány a provozovatel této stránky (dál ejen „Provozovatel“) není povinen je aktualizovat nebo měnit v souvislosti se změnou okolností ani z jakéhokoli jiného důvodu. Provozovatel neodpovídá za škodu ani za jakoukoli jinou ztrátu způsobenou jednáním Uživatele nebo jakékoli jiné osoby na základě publikované informace.