Chaty a chalupy: Pronájem, prodej, stavba svépomocí, investice | Luxusní resort za 1,7 miliardy nebo ekologická vesnice. Podívejte se, jak se promění Lipno | E15.cz

Luxusní resort za 1,7 miliardy nebo ekologická vesnice. Podívejte se, jak se promění Lipno

Petra Jansová

Rekreační oblast v Lipně nad Vltavou se během příštích tří let změní. Kromě 15 rezidenčních dvojdomů vznikne na pozemcích o rozloze 24 tisíc metrů čtverečních i nový resort s hotelem, obchodní třídou a šedesátimetrovým molem. Prohlédnetě si vizualizace projektů.

„Před zahájením stavby máme rezervováno více než 20 procent bytové kapacity. Zájem o projekt projevili Češi i zahraniční klienti. Někteří rezervují byty za účelem vlastního využití pro víkendové a celoroční relaxace, jiní jej zvolili jako vhodnou investiční příležitost,“ shrnuje klíčové termíny realizace tisková mluvčí Molo Lipno Resortu Martina Jašková.

Projekt, který vznikne na místě bývalého olypijského parku, platí fond investorů Dynamika, který je členem skupiny Investika, která vznikla v roce 2014. V září 2015 vytvořila realitní fond Investika. Jediným akcionářem Investiky je firma R.E.F.I. Investments se sídlem na Kypru. Bilanční suma společnosti dosáhla loni 27,6 milionu Kč a firma skončila v účetní ztrátě 2,8 milionu, hlavně kvůli investicím do softwaru a personálním nákladům, uvádí výroční zpráva. 

A stavební práce započaly i v těsné blízkosti přehrady Lipno na rezidenčním projektu U Hájenky. Postupně zde vznikne 15 moderně pojatých šumavských chalup.

Nový magazín E15 Premium „Jak vydělat na pronájmu“ objednávejte zde >>>

Jak vydělat na pronájmu. Nový magazín E15 Premium

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!