Chaty a chalupy: Pronájem, prodej, stavba svépomocí, investice | Reportáž E15: obří brownfield v Bubnech čekají změny, prohlédněte si jeho současný stav | E15.cz

Reportáž E15: obří brownfield v Bubnech čekají změny, prohlédněte si jeho současný stav

Petra Jansová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Bubny - Zátory, v současnosti převážně neudržovaná volná plocha pod stavební uzávěrou, zaujímá plochu 110 hektarů. Tedy zhruba stejnou jako Staré Město a dva a půlkrát větší než Vatikán. Jak vypadá jeden z největších pražských brownfieldů v současnosti si prohlédněte v galerii. V popiscích jednotlivých snímků čtěte, jak se konkrétní místa změní.

Území brownfieldu je již desítky let předmětem úvah mnoha urbanistů. Už v 80. letech 20. století byly vytvořeny první plány na začlenění tohoto 110 hektarového území do organismu Prahy. Následovalo několik studií a plánů, které ovšem nikdy nedospěly do realizace pojímaly toto významné území optikou minulé doby. Kladly příliš velký důraz na administrativní funkce, ikonické věžové domy a složitá dopravní řešení.

Nad plány nikdy nepanovala shoda a proto Bubny-Zátory i nadále zůstávaly jizvou Prahy. Od roku 1999 je navíc na celé ploše stavební uzávěra. 

Prohlédněte si, jak vypadá oblast v současnosti a jaké s ní mají plány urbanisté:

Tipy na realitní investice najdete v magazínu E15 Premium, objednávejte zde >>>
Jak vydělat na pronájmu. Nový magazín E15 Premium

 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video