Řešení migrace EU nezvládla, dveře teď musíme alespoň částečně zavřít, říká Nerudová

Video placeholde

„Je to naprosté manažerské selhání, že se někdo takto v médiích vyjadřuje o svém podřízeném. Nemluvila jsem s ním a ani nemám čas a chuť,“ zareagovala Danuše Nerudová v pořadu FLOW deníku e15 na kritiku svých vyučovacích schopností ze strany jejího nadřízeného z Mendelovy univerzity Jana Hanouska. Ten se pro Deník N vyjádřil, že se všichni ve škole údajně těší, až odejde a stane se europoslankyní. Podle něj se prý všem na škole uleví.

Podle Hanouska její výuka není dost kvalitní. Nerudová chce ale učit dál i po svém případném zvolení do europarlamentu. „Otázka je, na které škole budu učit,“ uvedla v pořadu FLOW bývalá rektorka Mendelovy univerzity, která chce kandidovat také na eurokomisařku. 

Politici z řad koaličních partnerů mají však nejen podle informací deníku e15 problém s nominací Nerudové na post eurokomisařky. Jako argumenty uvádějí, že nemá žádné politické zkušenosti a nikdy nezastávala post ministryně. 

„Jsou to kyselé hrozny a koaliční okopávání kotníků, TOP 09 mě chtěla na kandidátku a já jsem to odmítla. Všichni tito kolegové mě chtěli mít na kandidátce a chtěli mě jako lídra, takže je úsměvné mi teď vytýkat, že nemám politické zkušenosti,“ uvedla Nerudová v pořadu FLOW. 

Kde všude FLOW najdete?

Spotify

Neholdujete videu a máte raději zvuk? FLOW i FLOW balance můžete poslouchat i jako podcast na platformě Spotify nebo Apple podcasts.

Youtube

Nesedí vám náš přehrávač a jste zvylí si rozhovory pouštět na Youtube? I tam nás najdete! 

Aby vám neutekl žádný díl, sledujte sociální sítě e15. Nové díly FLOW vychází každé úterý a čtvrtek. 

Nerudová už dříve také čelila výzvě Jana Jakoba z TOP 09, aby odstoupila z kandidátky kvůli vydávání svých odborných článků v takzvaných predátorských časopisech. V pořadu FLOW nyní odmítla, že by jí právě tyto publikace mohly ublížit při nominaci na eurokomisaře a při případném grilování, kterým by musela projít. 

„Nebojím se toho. S kvalitou článků, které bohužel vyšly v predátorských publikacích, nemám problém. Můj tým se z toho poučil, nastavili jsme si skenování časopisů, kam posíláme publikace, jiným způsobem,“ uvedla Nerudová pro e15. 

Nerudová se ve FLOW vyjádřila i k současné domácí politice. Ačkoli se označila za poněkud zklamanou vládní voličku, kabinet velmi chválí za snahu prosadit důchodovou reformu. Pokud se to podaří, podle ní reformu neshodí ani příští vláda, i kdyby ji po dalších volbách sestavovalo ANO. „Naopak budou rádi, že za ně tento nepopulární krok udělal někdo jiný,“ uvedla Nerudová v rozhovoru. 

Proč nakonec kývla na kandidátku STAN a odmítla TOP 09? Co by chtěla v EU prosazovat? A mají podle ní mladí lidé, na které ve své kampani cílí, zájem o evropskou politiku? Nejen tato témata jsme probrali ve videorozhovoru v pořadu FLOW deníku e15.