Ve volbách na pražský magistrát bookmakeři favorizují hnutí ANO a Piráty | E15.cz

Ve volbách na pražský magistrát bookmakeři favorizují hnutí ANO a Piráty

Magistrát Hl. Města Prahy
Magistrát Hl. Města Prahy
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Největšími favority ve volbách do pražského magistrátu jsou podle bookmakerů ANO (2,3:1 - 2,5:1) a Piráti (2,75:1), šanci na vítězství má také ODS (3,3:1). ANO věří také více než polovina sázkařů. Vyplývá to z vyjádření zástupců sázkových kanceláří. Primátorem se podle nich stane lídr kandidátky ANO Petr Stuchlík (2,5:1). Volby se uskuteční 5. a 6. října.

"V určitý moment byli kurzovým lídrem Piráti, nicméně v posledních dnech jsme evidovali vyšší vklady na hnutí ANO. Slušné šance má i ODS. Situace je stále relativně vyrovnaná," uvedl mluvčí Fortuny Petr Šrain. Zatím nejvyšší sázku za 400 tisíc korun přijala Fortuna na vítězství ANO. V případě úspěchu by klient získal přes půl milionu čistého.

"Poměrně přesvědčivých 55 procent sázkařů věří, že v Praze vyhraje ANO. Piráty sází čtvrtina, ODS desetina. Spojené síly pro Prahu a Praha sobě mají shodně po pěti procentech," doplnil Šrain.

Tipsport podle mluvčího Jiřího Hadravy zatím přijal nejvyšší sázku za 15 tisíc korun na vítězství Praha sobě v kurzu 5,5:1 a za 10 tisíc korun na vítězství koalice Spojené síly pro Prahu za kurz 13:1.

Největším favoritem na post pražského primátora je Stuchlík (za ANO) s kurzem 2,5:1. Následují Bohuslav Svoboda (ODS, 3:5:1), Zdeněk Hřib (Piráti, 5:1) a Jiří Pospíšil (TOP 09, 7:1). Vzhledem k tomu, že se sází, kdo bude pražským primátorem na konci roku, mají bookmakeři v nabídce i současnou primátorku Adrianu Krnáčovou (ANO) s kurzem 9:1. "Boj o křeslo primátora bude hodně důležitý. Nejde jen o to, kdo následující čtyři roky povede magistrát. Výsledky voleb v Praze často ovlivňují politiku i na celorepublikové úrovni," dodala mluvčí Chance Markéta Světlíková.

Z dalších měst sázkové kanceláře vypsaly kurzy na volby v Brně a Ostravě. V obou městech je jednoznačným favoritem ANO. V Brně má kurzy od 1,02:1 do 1,05:1, podle Šraina jde na jeho vítězství 95 procent sázek. Následují ODS s podporou Svobodných (8:1 - 10:1), Piráti (13:1 - 17:1), KDU-ČSL a ČSSD (25:1 - 30:1). V Ostravě není na výhru ANO ani vypsán kurz, kdokoliv jiný má kurz 25:1.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video