Absurdní obvinění. Egypt odmítl, že by britské letadlo uniklo raketě | E15.cz

Absurdní obvinění. Egypt odmítl, že by britské letadlo uniklo raketě

Boeing 757 aerolinek Thomson Airways (ilustrační foto)
Boeing 757 aerolinek Thomson Airways (ilustrační foto)
• 
ZDROJ: CC BY-SA 2.0: Andrew Thomas; Flickr.com

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Egyptská diplomacie odmítla tvrzení britského bulvárního listu, že letadlo britských aerolinek Thomson Airways v srpnu při příletu do egyptského letoviska Šarm aš-Šajch jen o pár vteřin uniklo zásahu raketou. Podle ministerstva zahraničí jde o "absurdní obvinění", uvedl egyptský deník Al-Ahrám.

Deník Daily Mail v pátek napsal, že letoun se 189 cestujícími na palubě se pohyboval ve vzdálenosti jen 300 metrů od rakety a pilot následně „provedl úhybný manévr poté, co spatřil střelu ve vzduchu“. Cestující se o incidentu nedozvěděli.

„Absurdní obvinění, že se britské letadlo v srpnu vyhýbalo egyptské střele, je absolutně nepřesné,“ uvedl mluvčí egyptské diplomacie.

„V incidentu šlo o střelbu země-země během cvičení na vojenské základně pár kilometrů od letiště v Šarm aš-Šajchu. Nebyly odpalovány žádné střely země-vzduch,“ dodal mluvčí s tím, že egyptská i britská vláda si byly plně vědomy toho, že letadlo není v žádném nebezpečí. Aerolinky prý byly o probíhajícím vojenském cvičení informovány.

Obvinění se v britských médiích objevilo jen pár dní poté, co se v Egyptě minulou sobotu zřítilo ruské dopravní letadlo. Při tragédii zahynulo všech 224 osob na palubě. Příčina nehody stále není známá, podle amerických a britských představitelů ale mohlo jít o teroristický útok, při kterém někdo umístil bombu do zavazadlového prostoru letounu.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video